Хамикоев го чека пеколен ден!

Утре од нашите спортисти на борилиштата на Европските игри во Баку ќе се појават каратистот Мартин Несторовски и борачот во грчко-римски стил Тумур Хамикоев. Посовојувањето на бронзениот медал на Емил Павлов и тие се мотивирани да дадат се од...

Бронзен медал за Емил Павлов!!!

Емил Павлов го освои бронзениот медал на првите Европски игри Баку 2015,  тој во борбата за бронзен медал го совлада Марко  Антиќ од Србија со 2:0 во категоријата до 60 килограми. Павлов е првиот спортист кој настапи на игрите...

Каратистот Емил Павлов е полуфиналето на Европските игри!

Емил Павлов е во полуфиналето на Европските игри во Баку, откако во неговата група го освои второто место.  Павлов во првата борба со Евгениј Плахутин од Русија се бореше од дистанца и поради тоа борбата заврши со нерешен резултат 0-0,...

Свечено отворање на Европските игри: Павлов гордо го развеа македонското знаме!

  Свечено се отворени Европските игри во Баку-Азербејџан. Еве го моментот кога продефилира нашата екипа на чело со знаменосецот Емил Павлов. -Чувството беше неопишливо. Тоа, човек атреба само да го доживее за да го искаже со зборови. Кога гледаш кои врвни...

Пешко: Некој намерно не игнорира, и покрај тоа ќе освоиме медал!

Борачите Халил Зубаиров и Тимур Хамикоев за Европските игри во Баку не се подготвуваа со останатите репрезентативци Бобан Данов, Дејан Митров и Јасин Реџелари во Бугарија, па затоа селекторот Лулзим Вренези немаше увид во нивната форма. Од тие причини...

Стравична глетка: Автобус прегази пливачки од Австрија! (ВИДЕО)

На само еден ден пред официјалното отворање на Европски игри во Баку, Азербејџан, се случи трагедија, односно автобус удри во пливачки од Австрија. Во продолжение, погледнете го вознемирувачкиот видеоматеријал во кој се гледа како дошло до страотниот инцидент. https://youtu.be/eim75VssoUw  

Боби Војдиновски во судиската карате елита на Европските игри!

Боби Војдиновски се најде меѓу судиската карате елита на Европските игри 2015 во Баку. Тој директно е акридитран од Светската карате федерација, однонсо ЕКФ, бидејќи е со најголемо судиско звање, а своите кавлитети ги има покажано на најголемите светски...

Павлов вечер го носи знамето- утре прв настапува!

Емил Павлов (карате) има големата чест, денес, со почеток во 18:00 часот по македонско време, на церемонијата на отварање на првите Европски игри да го носи македонското знаме.  Тој утре настапува прв од нашите спортисти на ЕИ во Баку 2015 во...

Каратистите утре ги чекаат противниците, борачите комплетни! (ФОТО)

Македонските натпреварувачи ги направија првите тренинзи на Европските игри во Баку, сега се очекуваат мерењата и жребката за каратистите и борачите. Марин Несторовски и Емил Павлов утре го имаат официјалното мерење, а ќе бида познати и нивните противници по жребувањето....

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Мечот Усик – Чисора на 31 октомври

Александар Усик ќе се сретне со Дерек Чисора на 31 октомври, официјално објавија организаторите на мечот. Тешкашкиот судир првично беше закажан за 23 мај, но...

Кормиер предвиде: Чимаев ќе освои две титули догодина

Даниел Кормиер му предвидува светла иднина за чеченско-шведскиот борец Хамзат Чимаев. Коментаторот на УФЦ, до неодамна двоен шампион, гледа дека новата ѕвезда на организацијата...

Конор Мек Грегор падна на ранг-листата на УФЦ

Ирскиот борец Конор Мек Грегор падна на ранг-листата во лесна категорија на УФЦ. „Ноториус“ е рангиран на петтото место во лесна категорија на ажурираната...

Како ќе реагира Хабиб кога ќе прокрвари, прашува Гејџи

Џастин Гејџи ветува дека Хабиб Нурмагомедов ќе крвари на нивната средба за титлата во лесна категорија на УФЦ 254. Геџи е еден од најагресивните борци...

Ковингтон сака да се пресмета со Леброн Џејмс

УФЦ борецот Колби Ковингтон воопшто не се воздржа во нападите врз ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс. После неговата победа минатиот викенд, Ковингтон му...