Борачи со шлаканици го решаваа мечот во Баку! (ВИДЕО)

Ако не можеш со борење да го добиеш противникот тогаш удирај шлаканици. Така ја решаваа нивната пресметка на душекот во Баку борачите Владимир Хинчегашвили (Грузија) и Владислав Андреев (Белорусија), згора на тоа станаа вистински хит на социјалните мрежи, поради...

Дејан Митров: Само среќата беше на негова страна!

„Мислам дека имаше среќа. Бевеме рамо до рамо“, е првиот коментар на Дејан Митров (-65 кг) за ipon.mk по несреќно загубената борба со светскиот првак Давид Сафиријан од Ерменија. „Јас бев поактивен. Само среќата беше на негова страна. Доколку бев...

Сензационална борба на Дејан Митров против светскиот првак Сафаријан,правилата му ја земаа славата!

Правилата му ја земаа сензацијата на Европските игри на Дејан Митров. Тој утринава се бореше одлично и без респект кон светскиот и европски првак Давид Сафаријан од Ерменија. Средбата заврши нерешено 2-2. Но, поради тоа што Сафаријан во една акција...

Дејан Митров против светскиот првак Давид Сафаријан!

Дејан Митров (-65 кг) на деншеното жребување во првото коло го доби најтешкиот противник на турнирот во борење на Европските игри во Баку, светскиот првак Давид Сафаријан до Ерменија. „Имам многу тежок жреб. Во првото коло се борам со светскиот...

ЕКСКЛУЗИВНО-Петар Белистојановски: Два медала во силна конкуренција е голема работа!

Дали е Петар Белистојановски е најсреќниот тренер по освјувањето и на вториот медал на Европските игри во Баку,односно имаш скор два од два? -Уф! Чуството е одлично, два медала во ваква силна конкуренција е голема работа! Тоа се историски медали,...

ЕКСКЛУЗИВНО-Мартин Несторвски: Морав да му вратам на Србинот за ЕП во Истанбул!

Освојувачот на бронзениот медал од првите Европски игри во Баку, каратистот Мартин Несторовски (+84 кг), изјави по мечот за ipon.mk: „Презадоволен сум од мојот настап во групната фаза. Знаев дека ќе поминам. Бев сигурен во тоа, со некои други калкулации....

ЕКСКЛУЗИВНО: Семејството Несторовски и тренерите Јанушевски и Грдановски го прославија медалот!

Вака се славеше вечерва во семејството на носителот на бронзениот медал од првите Европски игри во Баку, Мартин Несторовски. Таткото на каратистот Мартин, Ацо Несторовски, го прослави успехот со најблиските и неговите тренери од КК Металург, Мирче Јанушевски и...

Мартин Несторовски го освои вториот бронзен медал за Македонија!

Мартин Несторовски го освои вториот бронзен медал за Македонија на Европските игри во Баку откако во борбата за третото место во категорија над 84 килограми го совлада Слободан Битевиќ од Србија со 5-3. Тој ја одбрани бронзата од Европското...

И Мартин Несторовски ќе се бори за медал, се пласира во полуфиналето!

И Мартин Несторовски е полуфиналето на Европските игри во Баку и има шанса да се бори за еден од медалите и да го освои вториот медал за Македонија на Игрите. -Ќе биде тешка борба, меѓутоа, ќе дадам се од себе....

ЕКСКЛУЗИВНО- Емил Павлов: Секунда ме чинеше финале и најмалку сребрен медал! Задоволен сум! (ВИДЕО)

  „Уште сум под импресии од денешниот настап. Можам да кажам дека сум задоволен од мојот настап. Откако успешно ги поминав и добро тактички изработив во групите, така и се пласирав во полуфиналето, а таму направив почетничка грешка на секунда...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Фјури-Вајлдер 3 ќе се одржи на стадион во Лас Вегас во декември

Третиот меч меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер пак ќе се одржи во Лас Вегас, но овој пат битката ќе биде новиот фудбалски стадион...

Глори кик бокс заврши во стечај и е пред банкрот

Најголемата кик бокс организација во светот „Глори“ е во големи финансиски проблеми и е во стечај, а и се заканува банкрот. Медиумите во Холандија шпекулираат...

Гилберт Барнс е позитивен на Ковид-19 и отпаѓа од главната борба на УФЦ 251

Гилберт Барнс тестираше и е позитивен на Ковид-19, заради што испадна од главниот настан на УФЦ 251 следната недела во Абу Даби. Така, Бразилецот нема...

Татко му на Хабиб ќе биде погребан во родното село

Локалните водачи на Дагестан велат дека таткото на Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап, ќе биде погребан во неговото родно село Кироваул. Завчера попладне, Абдулманап го напушти...

Сè застана кога Мајк Тајсон се појави на плажа (ФОТО)

Познатиот Мајк Тајсон го прослави својот 54-ти роденден пред неколку дена. Иако влезе во шестата деценија од животот, поранешниот светски шампион изгледа навистина феноменален, и...