13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:25

На Катеринаа Ацевска судиите и го украдоа златниот медал на Европскиот куп во Марибор,...

Катерина Ацевска, буквално, е ограбена на Европскиот џиу џицу куп во борби и „Марибор опен 2019“ во Словенија. Таа остана без златниот медал кога...

Семинар за самоодбрана на жени: Не биди девојка, биди алфа девојка

Семинар за боречки вештини наменет за понежниот пол ќе се одржи во организација на Центарот за боречки вештини „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“ под...

Александар Ацевски: Некому му требаат години за тоа што го направив во 2015 година!

Претседателот на Македонската џиу џица федерација, Александар Ацевски, кој воедно е и тренер на Дан кју од Скопје, направи пресек на изминатата година на...

Данил Николсики прв на Европскиот џиу џицу куп во Марибор, уште 1 сребро и...

Данил Николиски од Осенсеи освои златен медал на Европскиот куп во џиу џицу и „Марибор опен 2019“ во Словенија. Данил медалот го освои во...

15 роденден на Дан кју!

Џиу џица клубот „Дан кју“ од Скопје вечрва прослави 15 години од постоењето со славеничка торта. На тортата најмногу се радуваа најмладите членови на клубот,...

Златен медал за Илиевски од Осенсеи!

Александар Илиевски од Џиу џицу клубот „Осенсеи“ од Штип гоосвои златниот медал на Меѓународниот турнир „Алексинац опен 2015“. Тој се натпреваруваше во категоријата над...

Марјан Зиков: Бронзениот медал е без изгубен меч, а останав без европско злато! (ФОТО)

Марјан Зиков викендов што измина го освои бронзениот медал на Европското првенство во џиу џицу во Лисабон-Португалија. Како што известивме првично, повредата го спречи Зиков...

Осенсеи се врати со 5 медали од Сараево (ФОТО)

Џиу Џицу клубот Осенсеи од Штип се врати од Сараео со пет медали, каде што учествуваше на Меѓународниоот турнир „Источно Сараево опен“. Златен медал освои...

Седум медали за македонските џиу џицу натпреварувачи на „Видовдан опен 2019“

Македонските џиу џицу клубови Дан кју и Осенсеи вчера имаа успешен настап на Меѓународниот турнир „Видовдан опен...

8 медали за Дан кју на „Будва опен 2017“ – 2 златни (ФОТО)

Натпреварувачите на Дан кју освоија осум медали на Меѓународниот џиу џицу турнир „Будва опен 2017“ во Црна Гора, а со златни медали се заќитија...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...