Бронза за Нина Ташкова на „Балкан опен 2019“ во Романија

Нина Ташкова вчера се закити со бронзен медал на „Балкан опен 2019“ (Балканско првенство) во Букуреш – Романија, благодарејќи на победата над Романката Стоицан. Ова е втор медал за Македонија...

Катерина Ацевска супериорно до златниот медал на Балкан опен Светскиот куп во Романија(ФОТО)

Катерина Ацевска покажа надмоќ и храброст против најсилните противнички и на величенствен начин триумфираше на „Балкан опен Светскиот куп во џиу џицу“ во Букуреш – Романија, што е еден од поголемите успеси на македонските натпреварувачи. Ацевска во категоријата до над...

Златен медал за Катерина Ацевска од петте медали на Дан кју на „Трофејот Јахорина...

Катерина Ацевска од Дан кју освои златен медал во јуниорска конкуренција на големиот Меѓународен џиу џицу турнир „Трофеј Јахорина Пале“ во Босна и Херцеговина, односно клубот освои 5 медали – 1 златен,...

Златни медали за Грпов и Радев од Осенсеи на „Трофејот Јахорина Пале“

Осенсеи на големиот Меѓународен џиу џицу турнир „Трофеј Јахорина Пале“ настапи со тројца натпреварувачи и освои со два златни медали. Златните медали ги освоија Станислав Грпов У16 -46...

Никола Ангеловски најдобар во Германија, со сребрен медал

Кумановецот Никола Ангеловски го освои сребрениот медал на Државното првенство на Германија во џиу џицу во борби, а го имаше златниот в рака. Тој настапува за екипата на Ханау.

Седум медали за македонските џиу џицу натпреварувачи на „Видовдан опен 2019“

Македонските џиу џицу клубови Дан кју и Осенсеи вчера имаа успешен настап на Меѓународниот турнир „Видовдан опен 2019“ во Бања Лука, Босна и Херцеговина, освојувајќи 7 медали – 2 златни, 2 сребрени...

Дан кју и Осенсеи освија 12 медали на „Будва опен 2019“, Катерина Ацевска со...

Макеоднските џиу џицу натпреварувачи имаа одличен учинок на на Меѓународниот турнир „Будва опен 2019“ освојувајќи 12 медали – 3 златни, 5 сребрени и 4 бронзени. Освојувачите на медалите се од Дан кју...

Паунд фор паунд најуспешен на Државното првенство во џиу џица

Паунд фор паунд од Битола со 20 медали е најуспешниот клуб на Државно првенство во џиу џица кое се одржа вчера во Скопје. Втор е штипски Осенсеи, трет Дан кју од Скопје,...

Данил Николсики прв на Европскиот џиу џицу куп во Марибор, уште 1 сребро и...

Данил Николиски од Осенсеи освои златен медал на Европскиот куп во џиу џицу и „Марибор опен 2019“ во Словенија. Данил медалот го освои во категоријата до 14 години победувајќи ги претставниците на Словенија, Италија, Бугарија и Србија. Вчера Ева Димитрова...

На Катеринаа Ацевска судиите и го украдоа златниот медал на Европскиот куп во Марибор,...

Катерина Ацевска, буквално, е ограбена на Европскиот џиу џицу куп во борби и „Марибор опен 2019“ во Словенија. Таа остана без златниот медал кога веќе се израдува дека е шампион, но судиите со чудна одлука и ја одземаа победата....
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...