13 C
Skopje
18/04/2021 | 18:46

Храбар борец во џиу џицу ја игнорираше разликата од 67 килограми, а што се...

Видете го следното видео од средба на лилјакови појаси на натпреврувачи во перо категорија и над тешка категорија. Разликата меѓу двајцата е точно 67 кг. Храбриот...

Такеда и Дан кју ќе настапат на „Будва опен 2016“

На претстојниот турнир „Будва опен 2016“, од серијата ЕЦЦ турнири, што ќе се на седми и осми мај во Будва - Црна Гора, Македонија...

Претседателот на БЏЏФ Радислав Јовичиќ во мониторинг на „Скопје опен 2016“

Спортскиот директор на Балканската џиу џицу федерација, Радислав Јовичиќ, прв пристигна во Скопје за мониторинг на турнирот „Скопје опен 2016“. Тој и претседателот на Македонската...

Се обидел да ограби 72 годишен старец, а како завршил…?

Не си помислувајте да се задевате со дедовци кои тренираат џиу - џицу! Особено ако се 8 -ми дан црвен појас и се вика...

Дан кју на џиу џицу турнир во Будва

Викендов се одржува меѓународен џиу џицу турнир во Будва, Црна Гора, на кој ќе учествува и „Дак-кју“ од Скопје. Дан-ју ќе патува со следните натпреварувачи:...

Штипски Осенсеи имаше голем улов на медали во Херцег Нови (ФОТО)

Џиу џицу клубот Осенсеи од Штип постига забележителен резултат на Меѓународниот турнир „Мимоза опен 2018“ во Херцег Нови, Црна Гора, освојувајќи осум медали -...

25 клуба ќе настапат на џиу џицу турнирот „Скопје опен 2016“

Утре на Меѓународниот џиу џица турнирот „Скопје опен 2016“ ќе учествуваат преку 25 клубови од 10 држави. На турнирот ќе се користи најмодерна технологија за...

Осенсеи најдобар на „Скопје опен 2017“, следат Дан кју и Битола, Џонатан Чарлот најдобар...

Џиу џица клубот Осенсеи од Штип е побеник на Меѓународниот турнир „Скопје опен 2017“ со освоени 176 поени, пред домаќинот Дан кју со 155...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...

Аземи во рамноправен меч загуби од Кубанецот Фелимон со судиска одлука (ВИДЕО)

Ардијан Аземи (-91 кг) во рамноправен меч загуби со одлука на судиите во осминафиналето од Кубанецот Хорхе Фелимон на Светското боксерско првенство за млади...