17 C
Skopje
26/02/2021 | 14:05

„Дан кју“ со четири медали од џиу џицу турнирот во Србија

На силниот турнир во џиу џицу „Сај“ во Сремска Митровица, Србија, претставниците од Македонија освоија еден златен, еден бронзен и два бронзени медали. Турнирот...

На џиу џицу турнир „Сај опен 2014“ за парична награда

На џиу џица тунриот „Сај опен 2014“ во Србија на 15 ноември ќе учествуваат и нашите претставници: Виктор Велинов  и Дарко Герасимов до 77...

Џиу џицу: „Осенсеи“ со повеќе медали од „Дан кју“ на „Скопје опен 2014“

На меѓународниот џиу џица турнир „Скопје опен 2014“ претставниците од нашите клубови остварија добри резултати. Така клубот „Осенсеи“ од Штип во сите категории (возрасни...

Џиу џицу: „Скопје опен 2014“

Утре во Скопје се одржува меѓународниот турнир во џиу џицу „Скопје опен 2014“, на кој ќе земат учество натпреварувачи од осум држави во организација...

Макус Бучеча Алмеида:Приврзаник сум на старата школа на џиу-џицуто (ВИДЕО)

Макус Бучеча Алмеида е еден од топ натпреварувачите во бразилско џиу џицу во светот. Во следново интервју тој зборува за своите достигнувања, како и за...

Џиу џицу: Иванов најдобар на „Темерин Опен 2014“

Македонските репрезентативци во џиу џицу освоија повеќе медали на меѓународниот турнир „Темерин Опен 2014“ во Нови Сад, Србија, известуваат од Македонската џиу џица федерација. Нашите...

Четири медали за џиу џицу репрезентацијата во Сараево

На турнирот што на 04 октомври се одржа во Сараево, Босна и Херцеговина, натпреварувачите од Македонија се закитија со четири медали, еден сребрен и...

Македонија на џиу џицу турнир во Сараево

Деветмина натпреварувачи од Македонија ќе настапат на претстојниот турнир во џиу џицу во Сараево, Босна и Херцеговина, известуваат од Македонската џиу џицу федерација. Турнирот на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...