13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:36

Макус Бучеча Алмеида:Приврзаник сум на старата школа на џиу-џицуто (ВИДЕО)

Макус Бучеча Алмеида е еден од топ натпреварувачите во бразилско џиу џицу во светот. Во следново интервју тој зборува за своите достигнувања, како и за...

Александар Ацевски лобираше за Балканското во џиу џица кај првиот човек Светската федерација

Изминатиот викенд претседателот на Македонската џиу џица Федерација, Алекасандар Ацевски, во Банско, Бугарија, имаше работна средба со претседателот на Светската џиу џица федерација, Панајодис...

Македонската џиу џица федерација и МВР за штетните последици од употребата на перадите

Македонската џиу џица федерација и Mинистерството за внатрешни работи во пресрет на новогодишните и божиќни празници, во понеделник (26 декември) ќе организираат 20 минутно...

Никола Ангеловски е светски првак во џиу џицу!

Кумановецот Никола Ангеловски е светски првак во џиу – џицу. Ангеловски на Светското првенство...

Осенсеи со календар за 2015 година

Членовите на џиу џицу клубот „Осенсеи“ од Штип ја одбележуваат годината во заминување со пригодно одбележување. Имено, за Новата 2015 година направија каленадар со...

Битолчани освоија 11 медали на „Софија опен“, Бојан Милески со најдобра изведба

Паунд фор паунд од Битола на Меѓународен турнир во џиу џицу и граплинг „Софија опен 2021“ во Бугарија освои 11 медали – 6 златни,...

Осенсеи најуспешна екипа, Катерина Ацевска и Јаким Колевски најдобри борци на Државното првенство во...

Екипата на Осенсеи е најсупешната екипа на Државното првенство во џиу џицу кое денеска се одржа во Штип, втора е екипата на Дан кју...

Такеда: Бесплатни џиу џица тренизи за децата од СОС Детско село

Џиу џица клубот Такеда од Аеродром неодамна понуди бесплатни тренинзи за децата од СОС Детското село. Тренерот Зоран Ристески вели дена на овој хуман чекор...

Злато за Николиски, сребро за Радев од Осенсеи на „Бар опен 2019“

Натпреварувачите на Осенсеи од Штип освоија златен и сребрен медал на Меѓународниот џиу џица турнир „Бар опен...

Александар Ацевски и Гочо Гочев разговараа за Регионална џиу-џицу лига (ФОТО)

Претседателот на Македонската џиу џица федерација (МЏЏФ), Александар Ацевски, имаше работен состанок со бугарскиот колега Гочо Гочев. Ацевски нагласува дека е разговарано за унапредување на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...