6 C
Skopje
26/02/2021 | 22:59

„Карлос Маја“ се врати со 9 медали од Барселона, Марјан Зиков освои злато, Горазд...

Македонија изминатиов викенд во Барселона, Шпанија, на Меѓународниот турнир во џиу џицу  „Abu Dhabi National Pro Jiu-Jitsu...

Никола Ангеловски е светски првак во џиу џицу!

Кумановецот Никола Ангеловски е светски првак во џиу – џицу. Ангеловски на Светското првенство...

11 одличја за Дан кју и пехар за најдобар борец во женска конкуренција на...

Натпреварувачите на Дан кју се закитија со 11 одличја на Меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“,...

Катерина Ацевска најдобар женски борец на „Скопје опен 2019“

Катерина Ацевска имаше апсолутна доминација на Меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“, во четири борби четири...

Џиу џицу натпреварувачите на Осенсеи освоија 16 медали на „Скопје опен 2019“

Меѓународниот турнир џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“ беше многу успешен за штипскиот клуб Осенсеи со 16...

НК Битола втор во вкупниот пласман на Меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“

Нинџицу клубот Битола, односно Паунд фор паунд (како што беше пријавен) е второпласирана екипа во севкупниот пласман...

200 натпреварувачи за трофеите на „Скопје опен 2019“

Се очекува околу 200 натпреварувачи да настапат на традиционалниот Меѓународен џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“ од повеќе европски...

На „Скопје опен 2019“ натпреварувачи од повеќе земји

На традиционалниот Меѓународен џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“, кој годинава се одржува по десети пат, се...

Осенсеи освои шест медали на џиу џицу турнирот „Источно Сараево опен“

Данил Николиски и  Димитри Радев ги освоија  првите места на Меѓунардониот џиу џицу турнир „Источно Сараево опен“,...

Јубилејно 10-то издание на џиу џицу турнирот „Скопје опен 2019“

На 9 ноември ќе се одржи јубилејниот 10-ти Меѓународен џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“ во Скопје...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...