5 C
Skopje
19/04/2021 | 05:31

Џиу-џицу со девојката! (ВИДЕО)

https://youtu.be/5KX_6dd4rPI Зафати, зафати, зафати... секаде и во секое време!

Џиу џица репрезентацијата на прием во АСМ по успешниот семинар во Турција!

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески денес имаше работна средба со челниците и репрeзентативците на Македонската Џиу-џица репрезентација, кои минатиот викенд...

Признание за македонското џиу џицу-Ацевски ќе држи семинар во Турција!

Нашиот истакнат мајстор во џиу џица, Александар Ацевски, од 1 до 3 мај во Турција ќе одржи семинари. Основната база е во Гебзе. На...

Трајковски и Трпковски втори на „САЈ опен 2015“ во Србија!

На Меѓународниот џиу џица турнир „САЈ опен 2015“ во Сремска Кменица во Србија, Александар Трајковски (-62 кг) во јунорска конкуренција и Иван Трпковски (-60...

Родолфо Виеира може да не учествува на Светското првенство во џиу џицу(ВИДЕО)

Родолфо Виеира се смета за еден од најдобрите џиу џицу спортисти во светот. Непосредно пред Светското првенство за професионалци во џиу џицу 2015, Бразилецот...

Дан кју со 12 шампиони на Државното првенство во џиу џица!

Вчера во Штип се одржа Државното првенство на Македонија во џиу џица, на кое настапија 45 натпреварувачи од четири клуба, а с енатпреваруваа во...

Шекил О’Нил го тушираше Чарлс Баркли! (ВИДЕО)

Шекил О,Нил долго време е голем фан на УФЦ, а од 2000 година тренира џиу - џицу со Ројс грејси Јонатан Бурк. Во телевизиско шоу,...

Габи Гарсија се бори со Вондерлеј Силва и Марсело (ВИДЕО)

Покрај разно-разните приказни за дуели меѓу шампионката Ронда Русеј и натпреварувачи од посилниот пол, подзабравивме на доминантната шампионка во џиу џица, Габи Гарсија.  За Бразилката...

Без изненадувања од Воденски- прв и во про џиу-џицу во Германија!

Кристијан Воденски и денес немаше достоен противник на Националниот шапионат на Германија во про џиу-џицу во Лимбург и без проблем го освои првото место. Тој...

Две бронзи на „Марибор опен“ за нашите репрезентативци во џиу-џицу!

Два бронзени медали освоија нашите натпреварувачи во џиу џицу на Меѓународниот турнирот во  „Марибор опен“ во Словенија. Тоа се Иван Трпковски во категоријата до...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...