6 C
Skopje
26/02/2021 | 23:19

Храбар борец во џиу џицу ја игнорираше разликата од 67 килограми, а што се...

Видете го следното видео од средба на лилјакови појаси на натпреврувачи во перо категорија и над тешка категорија. Разликата меѓу двајцата е точно 67 кг. Храбриот...

Договорена соработка за Олимписките игри во 2024 година на македонските и црногорските мајстори

Деновиве во Скопје имаше работна средбана претседателите на Џиу џицу федерацијата на Македонија (ЏЏФМ), Александар Ацевски и Ранко Вукотиќ, Црногорска џиу џицу федерација (ЦГЏЏФ),...

Дан кју жнееше медали во Темерин

Дан Кју ја ожнеа Панонската низина со медали во Темерин кај НовиСад-Србија. Натпреварувачите на Џиу џица клубот Дан кју освоија 6 медали – 1...

Џиу џица: Многу сме јаки-бесплатен „Летен камп Охрид 2015“!

Македонската џиу џица федерација прави преседан во македонското спортско битие во организирањето на семинарите и летово во Охрид организира беспалтен камп за натпреварувачите и...

Ацевски: Не одиме само да учествуваме, одиме по медали!

Утре, под мотото: „ Не одиме само да учествуваме, одиме по медали“, македонската репрезентација во џиу џицу ќе настапи на Меѓународниот турнир во Алексинац,...

Осенсеи во недела е домаќин на Државното првенство во џиу џицу

На 18 март (недела) во Штип ќе се одржи Државното првенство во џиу џицу во борби и не ваза. Натпреварите ќе почнат во 10 часот...

Осенсеи најдобар на „Скопје опен 2017“, следат Дан кју и Битола, Џонатан Чарлот најдобар...

Џиу џица клубот Осенсеи од Штип е побеник на Меѓународниот турнир „Скопје опен 2017“ со освоени 176 поени, пред домаќинот Дан кју со 155...

Голем успех на Катерина Ацевска-бронза на Светскиот куп во џиу џицу (ФОТО)

Катерина Ацевска освои бронзен медал на Светскиот куп џиу џицу за кадети во Подгорица-Црна Гора. Ацевска може да жали што не влезе во финалето бидејќи...

Џиу џицу турнирот „Скопје опен 2017“ ќе се одржи на 4 ноември

На 4 ноември ќе одржи 8.Меѓународен турнир во џиу џицу борби, дуо систем и не ваза „Скопје опен 2017“. Турнирот е во организација на Македонската...

Седум медали за Дан кју на „Будва опен 2018“ (ФОТО)

На Меѓународниот џиу џицу турнир „Будва опен 2018″ Дан кју освои 7 медали – 1 златен, 3 сребрени и 3 бронзени. Медалите ги освоија: Андреа Младеновска...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...