0 C
Skopje
03/03/2021 | 09:12

Битолчани освоија 11 медали на „Софија опен“, Бојан Милески со најдобра изведба

Паунд фор паунд од Битола на Меѓународен турнир во џиу џицу и граплинг „Софија опен 2021“ во Бугарија освои 11 медали – 6 златни,...

Катерина Ацевска супериорно до златниот медал на Балкан опен Светскиот куп во Романија(ФОТО)

Катерина Ацевска покажа надмоќ и храброст против најсилните противнички и на величенствен начин триумфираше на „Балкан опен Светскиот куп во џиу џицу“ во Букуреш...

Осенсеи најуспешна екипа, Катерина Ацевска и Јаким Колевски најдобри борци на Државното првенство во...

Екипата на Осенсеи е најсупешната екипа на Државното првенство во џиу џицу кое денеска се одржа во Штип, втора е екипата на Дан кју...

Резултати „Скопје опен 2017“: Осенсеи 29 медали, Дан кју 25, Битола 11… (ФОТО)

Вчера заврши Меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2017“ на кој најуспешен клуб е Осенсеи од Штип со 177 поени, втор е Дан кју...

Катерина Ацевска и Дарко Стојановски газеа до златните медали на „Видовдан опен 2018“ (ФОТО)

Катерина Ацевска и Дарко Стојановски од Дан кју ги освоија првите места на Меѓународниот џиу џица турнир „Видовдан опен 2018“ во Бања Лука, Босна...

Марјан Зиков: Бронзениот медал е без изгубен меч, а останав без европско злато! (ФОТО)

Марјан Зиков викендов што измина го освои бронзениот медал на Европското првенство во џиу џицу во Лисабон-Португалија. Како што известивме првично, повредата го спречи Зиков...

Александар Ацевски: Некому му требаат години за тоа што го направив во 2015 година!

Претседателот на Македонската џиу џица федерација, Александар Ацевски, кој воедно е и тренер на Дан кју од Скопје, направи пресек на изминатата година на...

Андреј Димитров е вицешампион на Балканот во џиу џицу (ФОТО)

Андреј Димитров од Дан кју на Балканското првенство во џиу џицу за У-12, У-18 и У-21 го освои сребрениот медал во Подгорица, Црна Гора. Димитров...

Маурициус пристигна за џиу џицу турнирот „Скопје опен 2017“ (ФОТО)

На овогодишниот Меѓународен џиу џицу турнир „Скопје опен 2017“ ќе има учесници и од егзотичниот Маурициус во Африка. Гостите од оваа земја денска пристигнаа...

НК Битола втор во вкупниот пласман на Меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“

Нинџицу клубот Битола, односно Паунд фор паунд (како што беше пријавен) е второпласирана екипа во севкупниот пласман...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...