Сребро за Николиски, бронза за Радев на „Пале опен 2022-Јахорина трофеј“

Осенсеи се закити со две одличја – сребрен и борнзен медал на Меѓународниот џиу џицу турнир „Пале опен 2022 – Јахорина трофеј“ во Република...

Дан кју освои едно сребро и две бронзи на „Пале опен 2022 – Јахорина...

На Меѓународниот џиу џицу турнир „Пале опен 2022 - Јахорина трофеј“ во Република Српска во Босна и Херцеговина Дан кју освои еден сребрен и...

Шест медали за Дан кју на „Ноќ на боречките спортови“ во Бургас

Натпреварувачите на Дан кју синоќа освоија 6 медали – 1 златен, 2 сребрени и 3 бронзени на Меѓународниот турнир во џиу џицу на настанот...

Осенсеи освои три одличја во Бургас на „Ноќта на боречките спортови“

Синоќа во Бургас, Бугарија, на Меѓународен турнир во џиу џицу,во рамките на настанот „Ноќ на боречките спортови “ Осенсеи освои три медали – 1...

Осенсеи освои 4 медали на „Лозница опен“

На Меѓународниот џиу џицу турнир во „Лозница опен 2022“ во Србија Осенсеи имаше забележителен успех, борците на штипскиот клуб освоија 4 медали – 2...

Пет медали за Дан кју на Меѓународниот џиу џицу турнир „Лозница опен“

На Меѓународен џиу џицу турнир „Лозница опен 2022“ во Србија по исцрпувачки 12 12 часа, а во конкуренцијааа 350 борци од 6 држави, натпреварувачите...

Осенсеи освои 4 злата и 2 бронзи на „Будва опен 2022“

Натпреварувачите на Осенсеи имаа одличен настап на Меѓународниот џиу џицу турнир „Будва опен 2022" со шест натпреварувачи освоија 6 медали – 4 златни и...

Седум медали за Дан кју на „Будва опен 2022“

На Меѓународниот џиу џицу турнир „Будва опен 2022" натпреварувачите на Дан кју освоија 7 медали – 3 златни, 2 сребрени и 2 бронзени. Медалите ги...

Уште три сребра за Македонија на џиу џицу турнирот „Бања Лука опен“

Тимот на Македонија се закити уште со три сребрени медали на 14. Меѓународен џиу џицу турнир „Бања Лука опен“ во Босна и Херцеговина. Македонија во...

Три злата и едно сребро за штипските натпреварувачи на Меѓународниот џиу џицу турнир во...

Три златни и еден сребрен медал за штипските натпреварувачи кои ја преставуваа Македонија на Меѓународниот џиу џицу турнир во Бања Лука. Јован Николиски освои златне...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...