Сребрен и бронзен медал за Паунд фор пуанд на турнирот во Атина за бразилско...

Битолскиот клуб за бразилско џиу џицу Паунд фор паунд освои сребрен и бронзен медал на Националниот Грција УАЕЏЏФ турнир за бразилско џиу џицу во Атина во саботата. Сребрен медал освои Сашко Мирчевски (85 кг), а Игор Додевски (69 кг) бронзениот. Мирчевски...

10 медали за БЏЏ репрезентацијата на „Софија БЏЏ опен 2018“, Алексовска и Богдановска ги...

Македонската репрезентација во бразилско џиу џицу освои 10 медали - 3 златни, 4 сребрени и 3 бронзени на силниот Меѓународен турнир „Софија БЏЏ опен 2018“, во Бугарија. Нашиот состав го сочинуваа 14 натпреварувачи од „Д Стронгест & Рутс БЏЏ“ клубовите од Скопје и Куманово. Златни...

Никола Петрушевски доминантно до златниот медал на „Софија БЏЏ опен 2018“

Никола Петрушевски го освои златниот медал на „Софија БЏЏ опен 2018“. Натпреварувачот на Д’Стронгест & Рутс БЏЏ – Куманово на овој меѓународен турнир во Бугарија до првото место во категоријата до 82,3 килограми се избори во конкуренција на 50 конкуренти. Ipon.mk

12 медали за НК Битола, Филип Божиновски најуспешен натпреварувач на Охрид опен 2018 (ФОТО)

Нинџицу клубот Битола освои 12 медали - 4 златни, 5 сребрени и 3 бронзени на Охрид опен 2018 БЏЏ турнирот. Најголем индивидуален успех оствари помошник инструкторот Филип Божиновски кој стана балкански првак во категорија -76 кг напредни појаси (блу сини појаси)...

Сребрен медал за Ристо Димитров на Ваван џиу џицу превнство во Кувајт (ФОТО)

Ристо Димитров – Чурино вчера во Кувајт на отвореното Ваван џиу џици превнство во про- џиу џицу во категоријата до 70 килограми го освои сребрениот медал по правилата на ИБЏЏФ блек белт правилата. На ова првенство се натпреваруваа сите појаси...

Риксон Грејси: Ако многу брзо не преземеме нешто џиу џицата ќе го изгуби својот...

Риксон Грејси минатата година беше промовиран во црвен појас. Во бразилското џиу џицу црвениот појас е резервиран за оние чие влијание и слава го достигнале врвот. 59-годишниот Бразилец доби изненадување на церемонија за време на неговиот семинар во Лас Вегас. Со...

НК Битола со 12 медали ја покажа силината на БЏЏ купот „Монтана опен“ (ФОТО)

Нинџуцу клуб Битола на БЏЏ купот „Монтана опен“ во Бугарија освои 12 медали - 4 златни ,4 сребрени и 4 бронзи во конкуренција на 240 натпреварувачи од Бугарија, Србија и Македонија. Во  принцип, за да се освои златен медал биле...

Погледнете вистински бисер од историјата,борбата на Риксон Грејси и Чак Норис (ВИДЕО)

Еднаш, во сега поодамнешната историја, Чак Норис бил во Рио де Жанеиро и одлучил да ја посети салата на семејството Грејси и да се испроба во граплинг со нив ... Така почнува оваа приказна, само една од содржајниот живот на...

Родолфо Виеира и Бруно Малфасин ќе учествуваат на Шуто Бразил

Бразилските џиу џицу ѕвезди Родолфо Виеира и Бруно Малфасин ќе земат учество на претстојниот настан Шуто Бразил на 27 август во Рио де Жанеиро. Влегувајќи во втората ММА битка Виеира ќе се сретне со Наталисио Насименто Филјо додека Малфасин дебито...

Жозе Алдо поразен во БЏЏ меч (ВИДЕО)

По неколку децении на посветен ММА Жозе Алдо се врати на татамито. Поранешниот двократен шампион на УФЦ во перолесна категорија е запрен во четвртфиналето категорија 76,7 килограми на Мастер меѓународниот ИБЏЏФ џиу џицу првенство во Рио де Жанеиро. Алдо е поразен...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Мајк Тајсон и Рој Џонс викендов ќе заработат милиони

Легендите на боксот Мајк Тајсон и Рој Џонс викендов ќе заработат добро од нивниот езебициски меч. Тајсон и Џонс се две од најзначајните имиња во...

Познати противниците на македонските боксери на ЕП за кадети, на Арсовски му треба победа...

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Европското кадетско првенство за боксери во Софија, Бугарија, кое почнува утре и ќе трае до 2 декември. На Петар...

Варадинова и Илиоски на кик бокс спектаклот „Куп на нациите“

Викторија Варадинова и Бобан Илиоски на 5 декмври треба да настапат кик бокс спектаклот „Куп на нациите“ во Нови Сад, Србија, во К1, по...

Пориер: Не бркам одмазда во реваншот со Конор

Дастин Пориер го разграничува вториот меч против Конор Мек Грегор од нивната прва пресметка. Тие ќе се борта во јануари, откако во 2014 година Ирецот...

Садулаев: 2020 година продолжува да ме зачудува (ФОТО)

Абдулрашид Садулаев е изненаден од одлуката да се замени Светското првенство во борење со Светски куп поради растечката пандемија на коронавирусот која се рашири...