13 C
Skopje
18/04/2021 | 19:17

Риксон Грејси: Ако многу брзо не преземеме нешто џиу џицата ќе го изгуби својот...

Риксон Грејси минатата година беше промовиран во црвен појас. Во бразилското џиу џицу црвениот појас е резервиран за оние чие влијание и слава го достигнале...

Рутс БЏЏ најдобар на „Македонија БЏЏ опен 2015“ со 178 поени!

Најмногу поени, што значи дека имале и најмногу победи и медали, на денешниот турнир „Македонија БЏЏ опен 2015“ собра екипата на Рутс БЏЏ од...

И четвртиот шампионски појас од НАГА е во рацете на Кристијан Воденски!

Откако минатата недела победи на НАГА во кнежеството Монако, Кристијан Воденски-Кико, и денес не дозволи да биде изненаден. Тој победи и на германскиот шампионат...

Роберт Наумоски одржа семинар во Охрид за бразилско џиу џицу, засилен со Игор Димовски...

Професорот Роберт Наумоски, кој работи и живее во Австралија и има црн појас, одржа семинар за бразилска џиу џица и ММА изминатиот викенд во...

Едно злато и три бронзи за „Карлос Маја“ од Скопје во Берлин

Клубот за бразилско џиу џицу „Карлос Маја“ од Скопје освои четири медали – еден златен и три бронзени на Меѓународниот турнир „Берлин интернешнл опен...

41 медал за Македонија на „Абу Даби про Мацедониа“ (ФОТО/ВИДЕО)

Изминатиов викенд за репрезентацијата во бразислко џиу џицу беше еден од најдобрите и најбогатите, затоа што освоија...

Резултати: Државно првенство во БЏЏ (без кимоно) Д’Стронгест – Скопје, Д’Стронгест и Рутс-Охрид и...

Д’ Стронгест од Скопје е најуспешен клуб на Државното првенство во бразилско џиу џицу во дисциплината без...

Американскиот маринец што го удави терористот во парискиот воз е син БЏЏ појас!

Минатиот викенд светот наголемо известуваше за американските маринци, кои во петокот се возеле со воз од Амстердам до Париз, при што спречија терористички напад...

БЏЏ репрезентацијата освои 10 медали на „Абу Даби про Корација“ и 13 на „Фјучр...

Изминатиов викенд Македонските БЏЏ репрезентативци освоија 10 медали на Меѓународниот турнир „Abu Dhabi Pro 2019 CROATIA“ во Загреб, од кои 4...

Стефан Пецевски со две злата на Отвореното првенство на Источна Европа во БЏЏ

Стефан Пецевски денес е вистински јунак на Отерното Европско првенство во БЏЏ за Источна Европа во Загреб, затоа што освои два златни медали и...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...