Роџер Грејси се изборив со коронавирусот

Роџер Грејси, кој е поранешен борец во УФЦ и поранешен шампион на ОНЕ чемпионшип, изјави дека се изборил со коронавирусот. 38-годишниот борец, кој е братучед на легендата Ренцо Грејси, вели дека во март го фатил вирусот. Тој беше изолиран 10...

Резултати: Државно првенство во БЏЏ (без кимоно) Д’Стронгест – Скопје, Д’Стронгест и Рутс-Охрид и...

Д’ Стронгест од Скопје е најуспешен клуб на Државното првенство во бразилско џиу џицу во дисциплината без кимоно кое изминатиов викенд се одржа во Куманово во организација на ФРМБЏЏ и клубот за...

Грст медали за македонските натпреварувачи на „Ниш опен БЏЏ 2017“

Македонските натпреварувачи во бразилско џиу џицу остварија забележителни резултати на „Ниш опен БЏЏ 2017“ во Србија. Од Македонија настапија неколку клубови: Карлос Маја, Зенит, Нинџицу клубот Битола, Стронгест и рутс БЏЏ, Грејси Бара. Златни медали освоија: Горазд Орданоски, Менка Стојаноска –...

Фемили гепард од Драчево нов клуб на БЏЏ и ММА сцената (ФОТО)

Фемили гепард од Драчево е еден од поновите клубови за бразилско џиу џицу и MMA, чиј тренер e поранешниот ММА борец, Иван Никшиќ. За Иван се вели дека можеше многу повеќе на ММА сцената, само да имаше добри услови сигурно...

Државно првенство во БЏЏ но-ги: Стронегст рутс -Скопје и Стефан Пецевски најдобри во Прилеп

Во недела во Прилеп се одржа Државното првенство во бразилско џиу џицу на кое најдобар во екиниот дел беше екипата Стронегст рутс БЏЏ од Скопје прес истоимените екипи од Охрид и Прилеп. Најдобар кај напредните појаси беше Стефан Пецевски. Екипно...

НК Битола со 12 медали ја покажа силината на БЏЏ купот „Монтана опен“ (ФОТО)

Нинџуцу клуб Битола на БЏЏ купот „Монтана опен“ во Бугарија освои 12 медали - 4 златни ,4 сребрени и 4 бронзи во конкуренција на 240 натпреварувачи од Бугарија, Србија и Македонија. Во  принцип, за да се освои златен медал биле...

Иконата на БЏЏ, Релсон Грејси уапсен за трговија со дрога

Едно од најпознатите имиња на Грејси, Релсон Грејси е уапсен синоќа откако превезувал канабис на автопатот што ги поврзувал Рио де Жанеиро и Сао Паоло. Црвениот појас во џиу-џицу се возел во...

Даниела Алексовска повторно победи момче и доби голем аплауз (ВИДЕО)

Даниела Алексовска повторно беше во елемент на силниот Меѓународен турнир во БЏЏ „Ниш БЏЏ опен 2017“ совладувајќи момче. Натпреварувачката на „Стронгест и рутс“ во борба со Лазар Иванковиќ, член на еден од најуспешните бџџ тимови од Србија „Грејси Бара“, извојува ефективна победа...

Лавовски успех на битолскиот Паунд фор паунд на Светскиот куп на ИСФА во Софија

Вчера во Софија се одржа Светскиот куп ИСФА/ISFA на кој беа вклучени три дисциплини: граплинг, бразилско џиу џицу и ММА, а битолскиот клуб Паунд фор паунд имаше забележителен резултат, освојувајќи 16 медали...

Никола Петрушевски доминантно до златниот медал на „Софија БЏЏ опен 2018“

Никола Петрушевски го освои златниот медал на „Софија БЏЏ опен 2018“. Натпреварувачот на Д’Стронгест & Рутс БЏЏ – Куманово на овој меѓународен турнир во Бугарија до првото место во категоријата до 82,3 килограми се избори во конкуренција на 50 конкуренти. Ipon.mk
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Tајсон за затворските денови: Имав толку многу секс што не можев да вежбам

Мајк Тајсон се наоѓа во центарот на вниманието откако одлучи да тренира за да се врати во рингот. Тајсон во 90-тите беше на врвот на...

Шекил О’Нил ги смачка црните појаси во БЏЏ

Поранешната кошаркарска ѕвезда Шекил О'Нил веќе неколку години тренира џиу-џицу. Пензионираната легенда во НБА има релативно добри способности за борење. Шек имаше и демонстративна средба...

Белфорт за Тајсон: Треба многу кураж, за да се вратиш на 53 години

ММА ветеранот Витор Белфорт тренираше со поранешниот боксерски шампион Мајк Тајсон. Двете легенди беа на Флорида и заедно тренираа пред Тајсон да се врати...

Дали е можно: Мајк Тајсон ќе се бори против Тајсон Фјури

Британските медиуми пишуваат дека ќе има ревијална борба помеѓу 53-годишниот Мајк Тајсон и 31-годишниот Тајсон Фјури. „Добив повик да се борам со Мајк Тајсон и...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање...