19 C
Skopje
27/02/2021 | 17:28

Импресивна аикидо демонстрација на Стивен Сигал (ВИДЕО)

Аикидо демонстрација на Стивен Сигал на Меѓународниот фестивал по борбени вештини во Астана. Погледенте ја! https://youtu.be/Vaj2FRze2uk

Дамјан Цингарски одржа аикидо семинар во Варна

Во светот на боречките вештини, Македонија не е анонимна. Постојано сме имале квалитетни школи за сите боречки вештини и резултатите со кои се враќаат...

Стивен Сигал е број 10 во ФК Партизан од Белград (ФОТО)

Легендарниот актер и мајстор на боречките вештини, пред се на аикидо, Стивен Сигал, денес го посети ФК Партизан од Белград, Србија, каде што му...

40 години тренерска работа на Ѓуро Илиќ (ВИДЕО)

Ѓуро Илиќ одбележа 40 години тренерска работа, почнувајќи од Џудо клубот Пелистер, па аикидо, реално аикидо и сега и бразилско џиу џица и традиционална...

Величенствена демонстрација на Стивен Сигал и Игор Петровиќ во Москва (ВИДЕО)

Погледнете една убава деомснтрација на аикидо и реално аикидо која неодамна се случи во Москва со Стивен Сигал и Игор Петровиќ. https://youtu.be/Dxwmdf1w4fM

Хенбо семинар со мајсторите Реџепагиќ и Миленковиќ

Викендов во Скопје се одржа аикидо семинар во организација на клубот Хенбо. Овој традиционален клупски семинар што вообичаено го води учителот Дамјан Цингарски, овој...

Прв семинар со доџо чо Мицутеру Уешиба Сенсеи!

За прв пат на Балканот одржа семинар доџо чо Мицутеру Уешиба сенсеи, правнук на создавачот на аикидото о’ сенсеи Морихеј Уешиба. На семинарот присуствуваа...

Тоширо Суга ќе одржи семинар во Скопје

Аикидо клубот Хоши од Скопје од 9 до 11 октомври организира семинар со сенсеи Тоширо Суга, носител на 7-ми дан мајсторски појас. Семинарот ќе се...

Хенбо: Цел месец бесплатни тернинзи со инструктори по аикидо!

Од денес па до крајот на месецов скопскиот аикидо клуб „Хенбо“ организира тренинзи со гости-инструктори од јапонската боречка вештина аикидо. Инструкторите од сите останати...

Аикидо: Кваранта, Врзиќ и Германов со семинар го одбележаа јубилејот на Хенбо!

По повод 10-годишнината од основањето на Аикидо клубот „Хенбо“ од Скопје изминатиот викенд во СРЦ Кале се одржа меѓународен семинар под раководство на тројца...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...