Сеишин среде Солун освои три злата и една бронза (ФОТО)

Џудистите на Сеишин од Прилеп се со учинок 4 од 4, со 4 натпреварувачи освои 4 медали - 3 златни и 1 бронзен на...

Сеишин освои четири медали на „Куп Сребрено Језеро“

Денес во Велико Градиште, Србија, на Меѓународниот турнир во џудо „Куп Сребрено Језеро“ Сеишин освои 4 медали - 3 сребрени и 1 бронзен, а...

Нашата репрезентативка Џенифер Реино освои бронза на „Балтик куп“ во Гдинија – Полска (ФОТО)

Македонската џудо репрезентативка Џенифер Реино на престижниот „Балтик куп“ во Гдинија - Полска, го освои бронзениот медал кај јуниорките во категоријата до 57 килограми. Реино...

Недановска извојува две победи на Европскиот џудо куп во Букурешт

Лилјана Недановска на Европскиот џудо куп за кадети во Букурешт, Романија, забележа две победи во категоријата до 63 килограми. Недановска прво ја совлада Ванеса Пингелова...

Пет медали за Миоки на џудо турнирот во Ниш

На меѓународниот џудо турнир во организација на ЏК Шогун од Ниш во конкренција од над 400 натпреварувачи, џудистите од ЏК Миоки освоија 5 медали. Медали...

Топ 5 ипони на Гренд слем во Париз (ВИДЕО)

На почетокот на февруари се одржа првиот натпревар за Грен слем 2022 година во светското џудо. Некои од најдобрите џудисти од целиот свет се собраа...

Шест медали за Миоки на „Лакташи опен“, Хамза Јашари и Моника Стојковска со одлични...

На меѓународниот натпревар „Лакташи опен“ во Република Српска,  Босна и Херцеговина, џудистите на Миоки освоија 6 медали - 2 златни 2 сребрени и 2...

Топ 5 ипони на Гран при Португалија (ВИДЕО)

Гран при натпреварот во џудо во Алмада, Португалија, беше прв од ваков вид во 2022 година. Во португалскиот град се сретнаа некои од најдобрите џудисти...

Седум медали за Миоки на џудо турнирот „Милош Остојиќ“ во Сараево

На Интернационалниот џудо турнир „Милош Остојиќ" во Сараево џудистите на Миоки освоија 7 медали – 1 златен, 3 сребрени и 3 бронзени во конкуренција...

Џудистите на Дрим освоија 6 медали на „Рожаје 2021“ во Црна Гора

Џудистите на Дрим од Струга освоија 6 медали – 2 златни и 4 бронзени на Меѓународниот турнир „Рожаје 2021“ во Црна Гора. Златни медали освоија...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Анте Делија e во финалето на ПФЛ турнирот! Дубровчанецот го совлада Бразилецот Фереира со...

Хрватскиот ММА борец Анте Делија избори финале на турнирот во тешка категорија на ПФЛ. Во борбата за титулата на настанот ПФЛ 8 во Кардиф,...

Вајт: Федор одби неверојатна сума пари за да се бори со Леснар

Претседателот на УФЦ, Дaна Вајт, одговори на прашање на корисник на интернет кој го праша за исходот од борбата меѓу Федор Емелијаненко и Брок...

Усик: Олимпиското злато е врв во мојата кариера

Украинскиот боксер Александр Усик откри што смета дека е најзначајното достигнување во неговата кариера. Шампионот на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО во тешка категорија...

Еди Херн за новата објава на Фјури за пензионирање: Тој е премногу несигурен

Во петокот Тајсон Фјури на социјалните мрежи објави дека става крај на професионалната кариера и им се заблагодари на луѓето во неговиот тим како...

Делија во пресрет на борбата против Фереира: Ќе се обидам да го завршам мечот...

Анте Делија вечерва бара пат до финалето на турнирот во тешка категорија на ПФЛ. Дубровчанецот се бори со Бразилецот Ренан Фереира на настанот во...

Хрговиќ е подготвен за пресметката против Кинезот Жанг: Време е за Саудиска Арабија!

Пред 30-годишниот Филип Хрговиќ (14-0) е најголемата борба во неговата кариера. Најдобриот хрватски боксер на 20 август во Саудиска Арабија ќе се бори против...

Дана Вајт: Хамзат Чимаев е следниот Конор Мек Грегор

Не е тајна дека Хамзат Чимаев е еден од новите миленици на Дана Вајт. Чеченската ѕвезда го освои срцето на Вајт по 2 борби во...