37.8 C
Skopje
27/07/2021 | 19:58

Мистер Бин тренира џудо (ВИДЕО)

Мистер Бин тренира џудо. Уверете се! https://www.facebook.com/MrBean/videos/10155223684771469/ .

Путин му даде пасош на Италијанец, селекторот на џудистите

Рускиот претседател Владимир Путин даде руско државјанство на селекторот на џудо репрезентацијата, Италијанецот Еци Гамба. Путин и Гамба денес тренираа заедно во Сочи, а делови...

Путин му покажа џудо потег, а потоа детето го собори (ВИДЕО)

Познато е дека рускиот претседател Владимир Путин го сака спортот, особено џудото, кој самиот го тренира. Своите умеења во боречките вештини не ги задржува само...

Бронзен медал за Берна Шерифовска од Балканското првенство!

Берна Шерифовска го освои бронзениот медал на Балканското кадетско првенство У-18 во Крајова, Романија, што се одржа викендов. Таа во категоријата до 57 килограми...

Светски шампион во џудо се сретна со 10 црни појаси (ВИДЕО)

Како што спортот еволуира, така и вештините на спортистите стануваат подобри и подобри. Во циу-џицу и џудо мајсторството се постигнува со години вредни тренинзи...

95-годишниот Абе Ичиро одржа џудо тренинг

95-годишниот џудо мајстор 10-ти дан, Абе Ичиро, во средината на минатата недела имаше тренинг на татамито на Кодокан шочу-геику институтот за џудо. Абе имаше промотивен...

Хамза Јашари петти на Европскиот куп во Копер (ФОТО)

На Европскиот џудо куп за кадети во Копер – Словенија, нашиот репрезентативец Хамза Јашари (-66 кг) го освои петото место. Јашари во првото коло го...

Ронда донираше 30.000 долари во школа во Бразил!

Ронда Русеј донираше 30 000 долари на Џудо институтот „Флави Кантоа“ во Бразил. Флавио Кантоа е бразилски олимпиец кој го води Институтот и слободната настава...

Кристијано Роналдо спарингува со џудистката Телма Монтеиро! (ФОТО)

Кристијано Роналдо (Реал Мадрид ) им помага на џудистката број еден, Телма Монтеиро ( Португалска џудо федерација ), која се подготвува за турнирот „Џудо...

Анимиран филм за џудо (ВИДЕО)

Погледнете го анимираниот филм за џудо. https://youtu.be/W_sdsoYFbbI

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Вака се гледаше финалето на Дејан Георгиевски во Бутел

Во скопската населба Бутел од каде што доаѓа Дејан Георгиевски беше организирано групно гледање на финалето. Георгиевски беше поразен во финалето од Русинот Владислав Ларин,...

Георгиевски: Најважна беше првата борба, кога го скршив мразот против светскиот првак

Дејан Георгиевски направи историски успех на Олимписки игри (ОИ) во Токио, каде што го освои сребрениот медал и тоа е најголем успех во македонскиот...

Јапонскиот амбасадор Савада и Амбасадата со честитки за сребрениот медал на Дејан Георгиевски

Амбасадата на Јапонија во Македонија му го честитаа огромниот успех на македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски, кој на Македонија и донесе сребрен олимписки медал. -Честитки Дејан!...

Честитки од Агенцијата за млади и спорт до Георгиевски: Сребро со златен сјај!

Агенцијата за млади и спорт (АМС) му го честиташе успешниот настап и освоениот олимписки медал на македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски на Игрите во Токио. Георгиевски...

Пендаровски му го честиташе медалот на Георгиевски, но јавноста остро реагираше!

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски упати честитка до сребрениот макеоднски олимпиец Дејан Георгиевски, кој денеска стигна до најголемиот успех во македонскиот спорт со второто...

Среброто на Георгиевски сјае како злато за Македонија! (ФОТО)

Новиот олимписки вицешампион Дејан Георгиевски е најубавата македонска приказна во годината кога земјава слави 30 години од независноста. Со сребро на градите на првиот...

Алжирски џудист доби доживотна забрана за настап на Олимписките игри, одби да се бори...

Поради тоа што одбил да се бори со израелскиот џудист Тохар Бутбул, Меѓународниот олимписки комитет ќе го суспендира алжирскиот џудист Фету Ноурине од настапи...