Јапонски параолимпиец во џудо наместо на татамите, заврши во болница – го удри автобус...

Јапонскиот параолимписки џудист Арамитсу Китазоно (30) наместо на татамите во борба за медал на Параолимпијадата во Токио, заврши во болница, откако во олимпиското село...

Големиот шампион Теди Ринер: Направивме магија во Токио

Франција дојде до сите титули по сензационалниот настап на џудо турнирот. Во финалето на мешана екипна конкуренција, „петлите“ победија со 4-1 против големиот фаворит Јапонија. Предводени...

Садулаев: Карелин е легенда, јас не сум голем борач

Абдулрашид Садулаев стана двократен олимписки шампион во борење, но сe уште не мисли дека е одличен борец. 25-годишното момче од Дагестан се справи со...

Франција ја шокира Јапонија на екипниот турнир

За првпат во историјата Франција победи во мешовито тимови на олимписко натпреварување во џудо. Во финалето во Токио, Петлите ги шокираа домаќините од Јапонија,...

Фонсека медалот им го посвети Пума и Адидас – не сакале да му бидат...

Португалскиот џудист, Жорже Фонсека, на Летните олимписки игри во Токио освои бронзен медал во категоријата до 100 килограми, и потоа привлече внимание со изјавата...

Русинот Башаев го совлада непоразениот легендарен Теди Ринер

Легендарниот Французун Теди Ринер, двојниот олимписки првак од Лондон 2012 и Рио 2016, кој тежи дури 37 златни медали од големите џудо натпреварувања доживеа...

Мурињо многу се израдува на првиот медал за Португалија на ЛОИ (ВИДЕО)

Жозе Мурињо напорно работи за да што подобро ја подготви Рома за новата сезона, но во исто време има и простор да сврти поглед...

ИЏФ: Опоменат тренерот кој ѝ удри шлаканица на германска џудистка на ОИ

Светската федерација во џудо (ИЏФ) официјално денеска му изрече опомена на тренерот на германската репрезентација Клаудио Пусо, еден ден откако и удри две шлаканица...

Во Токио- тренер и удри шлаканици на германска џудистка, таа застана во неговца одбрана,...

Познатата германска џудистка Мартина Трајдос застана во одбрана на својот тренер, кој се најде на мета на критики во јавноста затоа што и удри...

Алжирски џудист доби доживотна забрана за настап на Олимписките игри, одби да се бори...

Поради тоа што одбил да се бори со израелскиот џудист Тохар Бутбул, Меѓународниот олимписки комитет ќе го суспендира алжирскиот џудист Фету Ноурине од настапи...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...