Столе Ефтимов поразен во репасажот на СП во борење за У-23

Столе Ефтимов денес во репасажот на Светското првенство во борење за У-23 загуби од Узбекистанецот Рустам Шадиев со 0-10, односно технички туш. Така, нашите борачи...

Шакиров извојува победа, Ефтимов е во репасажот на СП во борење за У-23

Како и што се очекуваше, фаворитите и претенденти за медали ги совладаа македонските борачи на Светското првенство во борење за У-23 во Белград, Србија,...

Аид Салихаси поразен на стартот на Светското првенство во Белград

Аид Салихаси прв се појави на душекот од македонските репрезентативци на Светското првенство во борење за У-23 во Белград, Србија. Салихаси загуби со технички...

Тежок жреб за македонските борачи на Светското првенство за У-23

Македонските репрезентативци ги добија противниците на Светското првенство во борење за У-23 во Белград, Србија. Нашите борачи добија исклучително тешки противници. Светско првенство У-23: 57кд Аид...

Почнува Светското првенство во борење за У-23, Македонија со четворица борачи

Денеска почнува Светското првенство во борење за У-23 и ќе трае до 7 ноември во Белград, Србија. Македонија ќе настапи со четворица борачи. Федерација...

СП: Арсим Етеми загуби со поделена одлука на судиите 2-3 од Кирјаков

Штета, Арсим Етеми (80 кг) со поделена одлука од 2-3 загуби од Андреј Кирјаков од Молдавија на Светското првенство во бокс во Белград-Србија. Така нашио...

Сензација на СП: 17-годишна девојка ја освои светската титула во борење (ВИДЕО)

Акари Фуџинами, кој има само 17 години, се чини дека станува следната голема ѕвезда на јапонското борење. Дебитантката на големите шампионати за жени успеа...

Русија ги помина САД за титулата во слободен стил, одлучи Садулаев

Руската боречка федерација (под тоа име се натпреваруваат руските спортисти) ја освои екипната титула во слободен стил на Светското првенство за мажи и жени...

Садулаев славеше во големото финале против Снајдер (ВИДЕО)

Во големата пресметка меѓу Абдулрашид Садулаев (Русија) и Кајл Снајдер (САД) на Светското првенство во борење во слобден стил во Осло, Норвешка, во категоријата...

Нуров поразен во репасажот на Светското првенство

Репрезентативецот Могамедгаџи Нуров забуги во репасажот од Монголецот Батзул Узисајкан 0-6 на Светското првенство во борење (слободен стил) што се одржувца во Осло-Норвешка. Така, Нуров...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Хајдари и Алили чекаат шанса за репасаж на ЕП

Реџеп Хајдари славеше против Полјакот Кацпeр Слеџ 7-1, а во четвртфилаето загуби од Французинот Аслан Висханов 0-4 на Европското првенство за У-20 што се...

Феруки го заврши настапот на ЕП, Алили чека противник и Хајдари се бори со...

Мухамед Феруки го заврши настапот на Европското првенство за У-20 што се одржува во Рим, Италија. Феруки беше совладан од полскиот борач Бартош Криштоф...

Даниел Кормиер: Мамев на мерењето за УФЦ 210

Поранешниот шампион во две дивизии на УФЦ, Даниел Кормиер, призна дека ja држел крпата за време на мерењето на УФЦ 210 во април 2017...

Руски ММА борец украл 9 кутии кафе од супермаркет (ВИДЕО)

ММА борецот Малик Канаев се обидел да украде девет кутии кафе од супермаркетот Перекресток. Откако бил запрен од обезбедувањето, влегол во конфликт со него, при...

Кирил Сиделников го нокаутира Фабио Малдонадо за 46 секунди (ВИДЕО)

Кирил Сиделников им се врати на победите во кафезот. 33-годишниот борец, кој е попознат како „Бебето Федор“ се соочи со искусен ветеран, Фабио Малдонадо....

Александар Усик: Ентони Џошуа нема да ме нокаутира!

Светскиот шампион на ВБА (Супер), ИБФ, ВБО и ИБО, Александар Усик, тврди дека Ентони Џошуа нема да го нокаутира. Реваншот меѓу Џошуа и Усик ќе...

Канониер тежи малку повеќе од шампионот Адесања, Волкановски и Холовеј полесни за 200 грама...

Судирот за титулата во средна категорија меѓу шампионот Израел Адесања и Џаред Канониер ќе биде главен на настанот УФЦ 267 во Лас Вегас. И двајцата...