5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:24

Прв спортски работник е позитивен на коронавирус

Љубиша Пешко, поранешен македонски и југословенски репрезентативец во борење, а потоа еден од нашите најуспешни тренери во овој спорт потврди дека е заболен од...

Се обиде да го исчисти, а Русинот направи неверојатно салто (ВИДЕО)

Ова вреди да се види. На ниналната борба во борење на Универзијадата 2013 година меѓу Бехан Гојгерев од Русија и Есхан од Иран публиката виде...

Сребрен медал за Стефан Штерјов на „Динко Петров“ во Бугарија

Стефан Штерјов од Балканец го освои сребрениот медал на Меѓународниот турнир во борење „Динко Петков" во Стара Загора -Бугарија. Останатите млади борачи на штипскиот клуб...

111 деца од Штип го промовираа борењето на Училиштното првенство (ФОТО)

Точно 111 ученици учествуваа на општинскиот натпревар во Штип за борачи-аматери вчера во салата на основното училиште „Тошо Арсов", во организација на БК Балканец,...

Бучим шампиони ќе држи тренинзи во Конче

Бучим шампиони почнува со тренинзи во Конче благодарение на градоначалникот на Општина Конче кој ја отстапи општинската...

Имер Кадријовски -претседател на Лирија: Ќе атакуваме на титулата, но поборник сум на лига...

Со доаѓањето на Имер Кадријовски за претседател на БК Лирија се воведува пракса секој месец да има борби до еде поен во отворена категорија,...

Марија Спирковска и Бојана Лазарова освоија златни медали на „Ментаз Алајбегу“ во Приштина

Борачките на ПБК Безбедност и ПКБС 7 Мај-Тигар на Меѓународниот турнир во женско борење „Ментаз Алајбегу“ во Приштина, Косово, освоија два златни медали. Златните медали...

Балканец викендов на два турнири во Белград и Косово

Борачите на Балканец овој викенд ќе настапат на два фронта, односно два меѓународни турнири во Србија и Косово. Првиот турнир е „Президент купот“ во Белград...

Борачите отпатуваа на ЕП за јуниори во Романија, а проблемите се повторуваат

Јуниорската репрезентација отпатува на Европското првенство во борење во Букурешт, Романија, кое се одржува овој викенд во состав: Елмедин Сејфулаху (-55 кг), Ријад Реџепи...

Македонските борачи со светската елита на „Дан Колов“ во сабота и недела

Елитата на светското борење на карајот на оваа недела ќе се собере во Русе, Бугарија, по повод 55-тото издание на Меѓународниот турнир во борење...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...