4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:52

Русија ја растури конкуренцијата на Светскиот куп во грчко-римски стил

Русија освои вкупно 7 титули во 10 категории во грчко-римски стил на Светскиот куп во борење што се одржува во Белград, Србија. Доминацијата на Зборнаја...

Нуров ја предводи македонската репрезентација на Светскиот куп во Белград

Македонија ќе настапи со осум борачи на Светскиот поединечен куп во борење во Белград, Србија, од 12 до 18 декември. За Македонија во слободен стил...

Борењето премина во бокс меч со голи раце

Тежок инцидент се случил на Државното првенство во борење на Русија. Во еден од најатрактивните мечеви, Алан Багаев и Бабули Цолоев, го претворија во боксерска...

Аскрен му се враќа на борењето

Поранешниот борец на УФЦ Бен Аскрен е подготвен да и се врати на својата прва голема љубов во спортот - борењето. Американецот ја заврши кариерата...

Садулаев: 2020 година продолжува да ме зачудува (ФОТО)

Абдулрашид Садулаев е изненаден од одлуката да се замени Светското првенство во борење со Светски куп поради растечката пандемија на коронавирусот која се рашири...

Објавен календарот за шампионатите во борење, Скопје домаќин на ЕП до 23 години

Oбединетото светско борење (ОСБ/ UWW) ги објави датумите за Светското и Европското првенство во 2021 година за мажи и жени. Следната година ќе почне со...

Ибрагимов: Задоволен сум од настапот на Нуров во Москва, се надевам на медал од...

„Задоволен сум од она што го покажа нашиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров на Гран-при Москва и освојувањето на бронзениот медал. Во првата борба со рускиот...

Светски индивидуален куп наместо Светско првенство во борење

Обединетото светско борење (UWW/ ОСБ) донесе одлука за промена на форматот на претстојното Светско првенство во борење во декември. Настанот, закажан во Белград од 12...

Обединетото светско борење ја одложи одлуката за Светското првенство

Обединетото светско борење (/UWW/УВВ) повторно ја одложи одлуката за одржување на Светското првенство за мажи и жени, закажано за 12 декември во Белград, Србија....

Нуров освои бронза на силниот турнир „Гран при Москва“ (ФОТО)

Бронза на силниот Меѓународен турнир во борење „Гран-при Москва – турнир на легионери“на нашиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров. Борачот на Вардар во борбата за бронзениот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...