5 C
Skopje
19/04/2021 | 05:28

Мустафовски и Махмути без победа на „Петко Сираков“

Македонските репрезентативци во У-23, Рамадан Мустафосвки и Бехар Махмути вчера на Меѓународниот турнир „Петко Сираков“ во Варна - Бугарија, со по два порази ги...

Јасин Реџелари: Имам животна шанса да освојам медал! (ВИДЕО)

Прикажаните борби на Меѓународниот турнир „Петко Сираков“ во Бугарија за младинци до 23 години од страна на Јасин Реџелари од БК Лирија – Скопје...

Дејан Богданов – потпретседател на ФБСМ: Ако никој не се пријава за домаќин на...

Дејан Богданов, потпретседателот на ФБСМ, најави дека на 18 февруари ќе се одржи првиот Изборен турнир во борење. Досега не се пријавил ниту еден...

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација: Борачките биле дискриминирани на Државното првенство во...

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација донесе општа препорака од областа на еднаковста и дискриминацијата  во...

Вренези: Последна шанса за Данов, Митров треба да ги потврди квалитетите!

Македонската репрезентација во борење ги заврши подготовките во Самоков, Бугарија. Таму се подготвуваше Дејан Митров, заедно со спаринг партнерот Јасин Реџелари. Заради зафатеност на...

Пречекан носителот на бронзениот медал од ЕП!

Освојувачот на бронзениот медал од Европското првенство за младинци до 23 години од Полска, Халил Зубаиров, денска свечено беше пречекан на аеродромот „Алексанадар Велики“...

Аскрен му се враќа на борењето

Поранешниот борец на УФЦ Бен Аскрен е подготвен да и се врати на својата прва голема љубов во спортот - борењето. Американецот ја заврши кариерата...

ИН МЕМОРИАМ: Коце Ефремов – освојувач на златниот медал на Медитеранските игри во Сплит...

Ненадејно во Кочани (7 октомври) почина еден од најдобрите борачи на БК Спартак истакнатиот репрезентативец на Југославија, Коце Ефремов. Борачот на БК Спартак Коце Ефремов...

Кој ќе ја симне суспензијата на ФБСМ изречена од Обединетото светско борење?

Управниот одбор на Федерацијата за боречки спортови на Македонија (ФБСМ) во текот на идната недела треба да се состане по изречената суспензија од страна...

Екипата на Воденски победи 6-2

Екипата на Грисхајм победи со 6-2 против Детинген во борење во детската лига, за жал,нашиот Кристијан Воденски (-26 кг) немаше протовник, па борбата ја...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...