6 C
Skopje
19/04/2021 | 06:07

Воденски првак во борење (грчко-римски стил) на Покраината Хесен!

 Кај Кристијан Воденски нема застој и замор, откако вчера настапи на Националниот шампионат на Германија во про циу-цица и го освои првото место, тој...

62 годишен дедо освои бронзен медал на националните игри во борење во Велика Британија

Тони Колинсе 62 годишен дедо од Ливерпул, кој направи вистински бура за време на националните игри на Велика Британија и го освои бронзениот медал...

Пиштол играше во Русија на Националното првенство за кадети (ВИДЕО)

Во Русија борба во борење се расчистуваше со тепачка и пиштол на натпреварот на светскиот тим на кадетите.  Во неделата почнаа да се појавуваат фотографии...

Лаловиќ: Ги отажуваме европските првенства во борење во Македонија и во Полска

Поради тековната пандемија на коронавирус, Обединетото светско борење (ОСБ/ UWW) ги откажа сите натпревари закажани за септември и октомври. Меѓу нив има две европски...

Победа на Даниел Филипов со туш во Германија

Даниел Филипов го имаше и вториот успешен настап во германската Обергрупе лига за неговиот клуб АСВ Боден. Тој во категоријата до 98 килограми го...

Кајл Снајдер втора година по ред златен на Иван Јаригин ГП, 8 злата за...

Американците имаа одличен последен ден на „Иван Јаригин Гран при“ во Краснојарск, Русија. Олимписки шампион од Рио и двократен светски шампион Кајл Снајдер стана првиот...

Олимписките квалификации во борење одложени за догодина

Олимписките квалификации во борење остануваат за следната година, одлучи екипата на Обединетото светско борење (UWW/ОСБ). Турнирите се пренесни за 2021 година. Европскиот квалификации требаше...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...