17 C
Skopje
26/02/2021 | 14:31

Ѕвездите на борењето ќе имат шоу на ММА во САД!

Ѕвезди на борењето ќе ги покажат своите вештини на гала вечерта во слободни борби во ММА во прочуената сала „Медисон сквер гарден“.  Шоуто е на...

Станка ги растура мажите! (ВИДЕО)

Станка Златева (72 кг) партал го прави мажот тежок 136 кг. Мажи мислете му ја да имате Станка за жена. Ако не верувате, поглледнете го видеото...

Кирил Манев: „Титули за паметење“!

Истакнатиот новинар од Штип, Кирил Манев, во четврток ќе ја промовира најновата книга „Титули за паметење“, посветена, пред се, на ФК Брегалница. Сепак, во...

Бездомникот-противникот на Мики Рурк, го излажале за парите!

На бездомникот Елиот Сејмур, кој пред неколку дена загуби со нокаут од холивудската ѕвезда Мики Рурк , организаторите на натпреварот му украле дел од...

Лаловиќ именуван меѓу првите иноватори во меѓународниот спортот

Вчера во Швајцарија, претседателот на Обединетото светско борење (ОСБ) Ненад Лаловиќ беше именуван во топ иноваторите во меѓународниот спорт од Меѓународните бизнис спортови. Српскиот водач...

Иранскиот „Џјубар“ стана светски клупски првак

Ирански клуб триумфираше на Светското клупско првенство во слободен стил и освои 20.000 долари од наградниот фонд. Шампионите ги претставуваше тимот на градот „Џјубар“, кој...

Данов и Митров први во Приштина

Борачите на Балканец од Штип, Бобан Данов и Дејан Митров,  на меѓународниот турнир во Приштина ги освоија првите места во своите категории. На тунирот,...

Ердоган без медалот од Светското првенство и двогодишна суспензија!

Турчинот Самил Ердоган е суспендиран две години од сите натпревари на Обединетото светско борење натпревари (ОСБ) по позитивниот резултат од тестот за забранетиот анаболичен...

До крајот на годината се менуваат правилата во борењето

Претседателот на Обединетото светско борење (ОСБ/WWU), Ненад Лаловиќ, соопшти дека ќе бидат променети правилата во борењето, за да го направи попривлечен овој спорт.  Претходно се...

Ќе има промени во борењето

Претседателот на Обединетото светско борење (ОСБ/UWW), Ненад Лаловиќ, на Европското, Цено Ценов, и на Бугарската федерација, Валентин Јорданов, дискутираа за идните промени во овој...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...