13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:25

Русија го освои Европскиот куп на нациите во борење за жени

Тимот на Русија триумфираше на Европскиот куп на нациите во Москва во женска конкуренција. Во финалето „Зборнаја“ ја победи Украина со 7-1. Пред тоа Русинките...

Европските квалификации во борење одложени

Европските квалификации во борење за Олимписките игри во 2020 година од 19 до 22 март во Будимпешта, Унгарија, се одложени поради коронавирусот. Притоа се...

Златен медал за Бесир Алили, сребрен за Стефан Штерјов, бронза Мухамед Рамадани на „Злати...

Репрезентативецот Бесир Алили го освои златниот медал на Меѓународниот турнир во борење „Злати Динев Родев“ во Галбово – Бугарија, Стефан Штерјов сребрениот, а Мухамед...

Голем успех на Бојана Лазревска – прва на „Серафим Барзаков“ во Петрич (ФОТО)

Голем успех на Бојана Лазаревска од ПБК Безбедност. Лазаревска го освои златниот медал на 8.Меѓународен турнир во слободно борење и женско борење „Серафим Барзаков" во...

За Вардар пет медали, Рамазан Гаџиханов најдобар борач на „Победник 2017“ во Белград (ФОТО)

Вардаровите борачи освоија пет медали – 3 златни, 1 сребрен и 1 бронзен на Меѓународниот боречки турнир „Победник-2017“ во Белград, Србија, а Рамазан Гаџиханов...

Петка за Вардар во Белград – 3 злата и 2 сребра

На меѓународниот турнир во борење „Победник“ во Белград-Србија, борачите на Вардар освоија 5 медали - 3 златни...

Бронзи за Стефан Штерјов и Ненад Панов на „Серафим Барзаков“ во Петрич

Најмладите борачи на Балканец продолжуваат со успешните настапи на меѓународен план, освојувајќи две трети и две петти места на силниот Меѓународен турнир „Серафим Барзаков“...

Пет медали за македонските борачки во Загреб (ФОТО)

Вчера на Меѓународниот турнир „Херкул“ во Загреб, Хрватска, борачките на ПБК Безбеднотс освоија пет медали.

Бронзен медал и за Рамадан Мустафовски на Балканското првенство!

Рамадан Мустафовски во категоријата до 76 килограми го освои четвртиот бронзен медал за Македонија на Балканското првенство за кадети во Бурса, Турција. 

ИН МЕМОРИАМ – Павле Јованов Филката: Со него почнаа големите успеси на радовишкото борење!

Денес во Радовиш на 68 гоидшна возраст почина Павле Јованов – Филката, борачот кој го донесе првиот голем успех за радовишкото борење. Јованов на Европското...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...