Садулаев е дисквалификуван 4 месеци

Меѓународниот шампион во слободен стил Абдулрашид Садулаев е дисквалификуван веќе четири месеци од Меѓународната федерација за борење (УВВ/UWW) за кршење на правилата со кои се регулира опремата на спортистите за време на...

Борачите на Безбедност и 7 Мај Тигар со четири одличја во Белград

На Меѓународниот турнир во борење слободен стил и женско борење „Победник“ во Белград (Палилула), Србија, натпреварувачите на Безбедност и 7 Мај Тигар освоија 1 злтаен, 1 сребрен и 2 бронзени медали.

Петка за Вардар во Белград – 3 злата и 2 сребра

На меѓународниот турнир во борење „Победник“ во Белград-Србија, борачите на Вардар освоија 5 медали - 3 златни и 2 сребрени. Медалите ги освоија:...

Олимпија завладеа со Белград – освои 7 златни и 2 сребрени медали

Борачите а Олимпија  од Штип имаа успешен настап на меѓународниот турнир „Победник“ во Белград,Србија, при што со 9 натпреварувачи освоија 9 медали - 7 златни и 2 сребрени медали.

Србиновски го освои сребрениот медал во Малта, Пешко златниот

Мартин Србиновски го освои сребрениот медал на меѓународен турнир во борење слободен стил во Малта. До финалето Србиновски извојува три победи, а во борбата за златниот медал загуби.

Пет медали за борачките во Петриња, Андреа Нисева прогласена за најдобра борачка (ФОТО)

На 13-тиот Меѓународен меморијален турнир во борење „Мирко  Космат“ во Петриња, Хрватска, борачките на Безбедност, 7 Мај Тигар и Олмпија освоија 5 медали – 3 златни и 2 сребрени.

Бронзи за Стефан Митев и Михајло Илиев од Бучим на „Серафим Брзаков“

Младите борачи на Бучим Стефан Митев (-48 кг) и Михајло Илиев (-41 кг) освоија бронзени медали на слиниот Меѓународен турнир „Серафим Брзаков“ во Петрич, Бугарија.

Бојана Лазаревска освои сребрен медал во јака конкуренција на „Серафим Брзаков“ во Петрич

Бојана Лазаревска од ПБК Безбедност вчера го освои сребрениот медал на силниот Меѓународен турнир во борење „Серафим Барзаков“ во Петрич -Бугарија. „Лазаревска потврди дека е една од најдобрите...

Бронза за Андреј Трајчов на „Серафим Брзаков“ во Петрич

Андреј Трајчов од Балканец во категорија до 68 килограми го освои бронзениот медал на Меѓународниот турнир во борење „Серафим Барзаков“ во Петрич, Бугарија. На...

Ја менува професијата/спортот

Флертувањето на Тајсон Фјури со Светската кечерска федерација станува се посериозно. Британецот веќе официјално има закажано датум за меч со Браун Струман. На 31 октомври во Саудиска Арабија, двајцата масивни спортисти ќе...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Чисора: Додека го чекам Усик би можел да одработам ММА меч во Белатор

Додека ја чека борбата со Александр Усик, Дерек Чисора би можел да одработи ММА меч за Белатор. Чисора требаше да се бори со Украинецот овој...

На 80-годишна возраст почина Цено Ценев

Почина Цено Ценов, претседател на Европската федерација во борење и потпретседател на Светската централа  (UWW/ОСБ), на 80-годишна возраст, соопшти Бугарската боречка федерација. Бугаринот беше фактор...

Мајк Тајсон за пеколниот живот: Бев момче, а тој ме силуваше и тепаше…

Тоа што Мајк Тајсон го минал во своите 53 години живот, група луѓе заедно не би го минале за цел живот. А се започнало...

Се договара бокс меч меѓу Нгану и Дилиен Вајт

Боксерскио промотор Еди Херн сака да ги спротивстави Френсис Нгану и Дилиен Вајт во бокс меч. Херн планира да почне разговори со Дана Вајт,...

Дерн испиша историја во женското ММА на УФЦ

Мекензи Дерн (9-1 ММА, 4-1 УФЦ) беше најголема фаворитка во борбата против Хана Сиферс (10-6 ММА, 2-4 УФЦ) во сламка категорија, од целата фајт...