0 C
Skopje
03/03/2021 | 09:14

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

И го одзедоа Светското првенство на Русија, но и дадоа Олимписки квалификации

Меѓународната федерација за борење (УВВ) го одзеде Светското првенство  на Краснојарск од Русија во 2022 година, во согласност со одлуката на Спортската арбитража (ЦАС)...

Белград догодина е домаќин на најдобрите светски борачи

Белград ја доби организацијата на Светскиот шампионат во борење. Имено, Светската федерација за борење (ОСБ) одлучи да му го даде домаќинството на главниот град...

Премии за победниците на рангираните натпревари во борење

Обединетото светско федерација за борење (ОСБ/ UWW) сега ќе додели награди на сите победници на рангираните натпревари во 2021 година, соопштија федерацијата. Вкупната сума што...

Садуалев се врати на душекот, ги почна подготовките за ОИ (ВИДЕО)

Абдулрашид Садулаев се врати на душекот по заслужениот одмор, за време на кој Аварскиот тенк скијаше, а потоа со џип ги обиколи планинските региони...

Поранешен шампион во борење е обесен во Иран

Мехди Али Хосеини, поранешен ирански шампион во борење, е обесен на 30-годишна возраст во Исламската Република. Тој издржуваше казна во затвор во градот Зезфул,...

Џордан Бароуз загуби од светски шампион во спорен меч (ВИДЕО)

Екстремно напнат и борбен меч до самиот крај направија двајцата најдобри борачи во САД. Олимпискиот шампион од 2012 година, Џордан Бароуз се сретне со светскиот...

Иран егзекутира уште едем шампион во борење

Иранскиот шампион во борење Мехди Али Хосеини ќе биде погубен во неговата татковина. Хосеини е прогласен за виновен за убиство за време на масовна...

Боксот во Англија се рестартира во февруари

Професионалните боксерски мечеви во Англија може да продолжат следниот месец, официјално објави британскиот одбор за контрола на боксот (BBBofC). Натпреварите беа прекинати на почетокот на...

Светски шампион во борење поразен во ММА дебито

Светскиот шампион во борење слободен стил во категорија до 63 кг од 2019 г. Шинобу Ота дебитира со пораз во ММА. 27-годишниот Јапонец, кој е...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...