Садулаев: Нема да влегувам во ММА, но ќе се борам со Хабиб

Двократниот олимписки шампион во борење Абдулрашид Садулаев рече дека нема да премине во ММА, но е подготвен да се бори против Хабиб Нурмагомедов. Абдулрашид успеа...

Сестрите Каваи и донесоа две злата на Јапонија

Рисако Каваи (до 57 килограми) и Јукако Каваи (до 62 килограми) ја воодушевија цела Јапонија, освојувајќи олимписки титули во нивните категории. 26-годишниот Рисако Каваи, кој...

Садуалев победник во големата пресметка со Снајдер на Олимписките игри

Абдулрашид Садуалев (Русија) излезе како победник во последната борба на Олмписките игри во Токио против големиот ривал Кајл Снајдер (САД), олимпискиот шампион од Рио,...

Ибрагимов: Нуров добро се избори, ни фалеше малку среќа, ќе се подготвуваме за Париз

„Нуров се бореше добро, немам забелешки на неговата борба со Кубанецот Перез“, вели неговиот тренер Могамед Ибрагимов и додава: „Перез не е којбило борач,...

Американecиот Гејбл Стивесон му го украде златото на Петриашвили во последните десет секунди (ВИДЕО)

Американскиот борач Гејбл Стивесон го освои златниот медал во борење слободен стил во категоријата до 125 килограми и тоа го направи на ретко возбудлив...

Големото финале Садулаев – Снајдер е реалност, Нуров остана без репасаж

Првиот фаворит за златниот медал во категоријата до 97 килограми Абдулрашид Садулаев го совлада Кубанецот Реинерис Салас Перез со 4-0 и се пласира во...

Нуров елиминиран во четвртфиналето од Перез (ФОТО)

Македонскиот борач, Магомедгаџи Нуров елиминиран е во четвртфиналето од Олимписките игри во Токио, така што неговите шанси за медал драстично се намалија. Не исчезнаа...

Нуров сатртува против Садуи од Тунис на Олимпијадата, во полуфинале со Садулаев

Македонскиот олимпиец во борење слободен стил Могамедгаџи Нуров во осминафиналето на Олимписките игри во Токио ќе се сретне со Мохамед Садуи од Тунис, така...

Нигерија го освои првиот олимписки медал во борење

Блесинг Оборуду на Нигерија и го донесе првиот олимписки медал во борење. Африканката стигна до финалето во категоријата до 68 килограми, победувајќи повеќе од...

Нуров: Очекувам успешен настап, затоа и дојдов на Олмписките игри

„Се чувствувам добро“, изјави македонскиот репрезентативец во борење Могамедгаџи Нуров за Ипон.мк од Токио. „Очекувам да имам успешен да настап, затоа и дојдов на овие...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...