-1.2 C
Skopje
19/01/2022 | 00:12

Златната Јапонката Каваи го тресна два пати од земја тренерот на ОИ (ВИДЕО)

Јапонката Рисако Каваи (-63 кг) го освои златниот медал во борење во Рио де Жанеиро и притоа направи специјална прослава која го обиколи светот. Таа...

ЕП за кадети: Гаџиханов машки се бореше со Русинот Саидалханов (ФОТО/ВИДЕО)

Рамазан Гаџиханов (-58 кг) во интересна и борба со пресврти е поразен од рускиот репрезентативец Ајубхан Саидалханов на Европското првенство за кадети во борење...

Единствениот наш борач на ЕП Гаџиханов стартува против Русинот Саидалханов

Нашиот единствен претставник на Европското првенство за кадети во борење во Стокхолм-Шведска, Рамазан Гаџиханов (58 кг) не можеше да добие потежок жреб. На ЕП кое...

Елмедин Сејфулаху петти на ЕП за јуниори, загуби во борбата за бронзата (ФОТО/ВИДЕО)

Елмедин Сејфулаху (-55 кг) во борбата за бронзениот медал е поразен од Махир Амирсланов од Азербејџан со технички туш на Европското јуниорско првенство во...

Сејфулаху е во полуфиналето на Европското првенство во Романија (ФОТО)

Елмедин Сејфулаху (-55 кг) се пласира во полуфиналето на Европското јуниорско првенство во Букурешт,Романија, откако во четвртфиналето со техничи туш го победи Адам Патрик...

ЕП: Ријад Реџепи совладан од Британец со технички туш

Иако се веруваше дека на Ријад Реџепи му е наклонета жрбката на Европското првенство за јуниори во Букурешт, Романија, сепак нашите сметки не се...

Камбери извојува една победа за Македонија на ЕП У-23 (ВИДЕО)

Раиф Камбери (-61 кг) ја забележа единстевната победа за нашата репрезентација на Европското првенство У-23 во бугарскиот град Русеп. Тој со технички туш 10-0 во...

Елмедин Сејфулаху поразен од Хасан Зада на ЕП У-23

Елемдин Сејфулаху е поразен со технички туш на Европското првенство во борење до 23 години во категоријата до 57 килограми од Азербеџанецот Хасан Зада. Надежите...

Лулзим Вренези: Не ги искористивме големите шанси и поволниот жреб на Нуров и Данов

Македонските борачи на Европското првенство во Рига,Латвија, не остварија ниту една победа, со една мала разлика од Светското првенство во Лас Вегас-САД, сега освојуваа...

И Бобан Данов се вклопи во сивилото на македонските борачи на ЕП

И четвртиот наш борач на Европското првенство во борење во Рига-Латвија, Бобан Данов, претрпе пораз. Данов е совладан со технички туш од Романецот Рарес Даниел...

Попуст -50%

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Ирански боксер е осуден на смртна казна оти протестирал

>Боксер е осуден на смрт во Иран за неговата улога во протестите во 2019 година, соопштија денеска невладините организации за човекови права, 15 месеци...

Блахович се кали во замрзната река во Полска (ВИДЕО)

Јан Блахович, првиот Полјак кој стана шампион на УФЦ во којабило категорија (полутешка во неговиот случај), ја започнува новата година со калење во замрзната...

Жилберт Барнс одговори на прозивката на Чимаев: Пет рунди во Бразил!

Изгледа Хамзат Чимаев и Жилберт Барнс се договорија на пресметка, а сега останува на УФЦ да ја заврши работата. Имено, Бразилецот преку Твитер му одговори...

Нгану и Гане блеснаа на Тајмс сквер (ФОТО)

Френсис Нгану и Сирил Гане го осветлија најпознатиот плоштад во светот - Тајмс сквер, кој се наоѓа на Менхетен, Њујорк. Ова се случи неколку...

Грегор Гилеспи го предизвика Тони Фергусон со оригинално видео

Грегор Гилеспи продолжува да се залага за борба во лесна категорија со Тони Фергусон. Во последните недели Гилеспи зборуваше за Тони кој одбил да...

Хабиб Нурмагомедов пушта синџир ресторани за брза храна

М-ит груп франшизинг ЛЛЦ која е поврзана со Хабиб Нурмагомедов, лансираше синџир на ресторани за брза храна М-ит бај Хабиб. Во Москва веќе е...

Хамзат Чимаев и Мек Грегор се прегрнаа

Хамзат Чимаев очигледно решил дека сака да го поправи односот со колегата Конор Мек Грегор. Чеченската ѕвезда на УФЦ на социјалните мрежи објави фотографија...