-1.2 C
Skopje
18/01/2022 | 23:33

Фати Вејсели го освои петото место на Европското првенство, Сејфулаху е во репасаж

Фати Вејсели го освои петото место на на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србиј, откако беше поразен во борбата за бронзениот...

Фати Вејсели ќе се бори за бронзениот медал на ЕП во Нови Сад (ВИДЕО)

Фати Вејсели не успеа да го изненади фавритот Едеми Блоквадѕе од Грузија и изгуби со технички туш, па така утре ќе се бори за бронзен...

Фати Вејсели се бори за големото финале на Европското првенство во У-23

Фати Вејсели попладнево се бори за влез во големотоо финале на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија. Негов противник...

Халид Османи против Молдавец, а Фати Вејсели со Британец на Европското првенство во Нови...

Македонските репрезентативци Халид Османи  и Фати Вејсели утре настапуваат на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија. Нивните борби...

Елмедин Сејфулау преслаб за Арман Елојан од Франција на ЕП (ФОТО)

Репрезентативецот Елмедин Сејфулау загуби од Французинот Арман Елојан со 1-7 во осминафиналето на Европското првенство за јуниори во Рим – Италија. Првата рунда Сејфулау се...

И Минир Реџепи го зварши настапот на Европското првенство за јуниори

  Минир Реџепи (-57 кг) загуби од Азербејџанецот Алиабас Рзазаде на Европското првенство за јуниори во Рим, Италија. Реџепи во осминафиналето загуби со 8-4, односно со...

Риад Реџепи поразен за 76 секунди од Ерменцот Гегхам Галстјан на ЕП (ФОТО)

Риад Реџепи (-65 кг) загуби со технички туш од Гегхам Галстјан од Ерминија во квалификациите на Европското првенство за јуниори во Рим, Италија. Галстјан тргна...

Бојана Лазаревска ја забележа првата победа на Европското првенство и стигна до репасажот (ФОТО/ВИДЕО)

  Македонската репрезентативка Бојана Лазаревска (62 кг) ја забележа првата победа на едно Европско првенство во Ѓер, Унгарија, во женско борење на шампионатот за пионери,...

Барбара Стојкоска загуби од Естонката Тиитус на ЕП

Барбара Стојкоска (-54 кг) во првиот настап на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија, е поразена од Естонката Хејли Тиитус со 4-0, односно...

Реџеп Поцеста со челинџ ја изгуби бронзата на ЕП (ВИДЕО)

Реџеп Поцеста (48 кг) го освои петото место медал на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија. Во борбата за бронзата против Бугарниот Станислав Минчев поведе со...

Попуст -50%

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Ирански боксер е осуден на смртна казна оти протестирал

>Боксер е осуден на смрт во Иран за неговата улога во протестите во 2019 година, соопштија денеска невладините организации за човекови права, 15 месеци...

Блахович се кали во замрзната река во Полска (ВИДЕО)

Јан Блахович, првиот Полјак кој стана шампион на УФЦ во којабило категорија (полутешка во неговиот случај), ја започнува новата година со калење во замрзната...

Жилберт Барнс одговори на прозивката на Чимаев: Пет рунди во Бразил!

Изгледа Хамзат Чимаев и Жилберт Барнс се договорија на пресметка, а сега останува на УФЦ да ја заврши работата. Имено, Бразилецот преку Твитер му одговори...

Нгану и Гане блеснаа на Тајмс сквер (ФОТО)

Френсис Нгану и Сирил Гане го осветлија најпознатиот плоштад во светот - Тајмс сквер, кој се наоѓа на Менхетен, Њујорк. Ова се случи неколку...

Грегор Гилеспи го предизвика Тони Фергусон со оригинално видео

Грегор Гилеспи продолжува да се залага за борба во лесна категорија со Тони Фергусон. Во последните недели Гилеспи зборуваше за Тони кој одбил да...

Хабиб Нурмагомедов пушта синџир ресторани за брза храна

М-ит груп франшизинг ЛЛЦ која е поврзана со Хабиб Нурмагомедов, лансираше синџир на ресторани за брза храна М-ит бај Хабиб. Во Москва веќе е...

Хамзат Чимаев и Мек Грегор се прегрнаа

Хамзат Чимаев очигледно решил дека сака да го поправи односот со колегата Конор Мек Грегор. Чеченската ѕвезда на УФЦ на социјалните мрежи објави фотографија...