6 C
Skopje
17/04/2021 | 07:26

Фати Вејсели се бори за големото финале на Европското првенство во У-23

Фати Вејсели попладнево се бори за влез во големотоо финале на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија. Негов противник...

Халид Османи против Молдавец, а Фати Вејсели со Британец на Европското првенство во Нови...

Македонските репрезентативци Халид Османи  и Фати Вејсели утре настапуваат на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија. Нивните борби...

Елмедин Сејфулау преслаб за Арман Елојан од Франција на ЕП (ФОТО)

Репрезентативецот Елмедин Сејфулау загуби од Французинот Арман Елојан со 1-7 во осминафиналето на Европското првенство за јуниори во Рим – Италија. Првата рунда Сејфулау се...

И Минир Реџепи го зварши настапот на Европското првенство за јуниори

  Минир Реџепи (-57 кг) загуби од Азербејџанецот Алиабас Рзазаде на Европското првенство за јуниори во Рим, Италија. Реџепи во осминафиналето загуби со 8-4, односно со...

Риад Реџепи поразен за 76 секунди од Ерменцот Гегхам Галстјан на ЕП (ФОТО)

Риад Реџепи (-65 кг) загуби со технички туш од Гегхам Галстјан од Ерминија во квалификациите на Европското првенство за јуниори во Рим, Италија. Галстјан тргна...

Бојана Лазаревска ја забележа првата победа на Европското првенство и стигна до репасажот (ФОТО/ВИДЕО)

  Македонската репрезентативка Бојана Лазаревска (62 кг) ја забележа првата победа на едно Европско првенство во Ѓер, Унгарија, во женско борење на шампионатот за пионери,...

Барбара Стојкоска загуби од Естонката Тиитус на ЕП

Барбара Стојкоска (-54 кг) во првиот настап на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија, е поразена од Естонката Хејли Тиитус со 4-0, односно...

Реџеп Поцеста со челинџ ја изгуби бронзата на ЕП (ВИДЕО)

Реџеп Поцеста (48 кг) го освои петото место медал на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија. Во борбата за бронзата против Бугарниот Станислав Минчев поведе со...

Стефан Штерјов го освои петото место на Европското првенство во Ѓер

Во борбата за брозениот медал Стефан Штерјов (-41 кг) загуби од Павел Доменте од Ерменија со туш во првата рунда. Шетрјов го зазеде петото место...

Реџеп Поцеста ќе се бори за бронзениот медал на Европскиот шампионат

И Реџеп Поцеста (48 кг) ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија, против Бугарниот Станислав Минчев. Пред него...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Чекор поблиску со спектаклот! Џошуа и Фјури го одбраа местото за одржување на мечот...

Еди Херн, главниот организатор на боксерскиот спектакл помеѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, потврди дека обете страни го прифатиле предлогот за местото. Сопственикот на...

Нгану ќе биде во аголот на Камару Усман во борбата против Масвидал

Камару Усман беше дел од тимот на Нгану кога камерунскиот удирач ја освои титулата во тешка категорија на УФЦ минатиот месец во судир против...

Нунеш ќе брани една од титулите на УФЦ 265

Мега-судирот за титулата во перо категорија нè чека на лето. Шампионката Аманда Нунеш ќе се пресмета со Хулијана Пења на УФЦ 265 на 7...

Нгану демонстрира сила на стомачните мускули (ВИДЕО)

Френсис Нгану, кој е шампион на УФЦ во тешка категорија, ја демонстрира силата на неговите стомачни мускули. На тренинг, Камерунецот го принуди борецот Рајдер...

Ли ја одбрани титулата за 73 секунди на ОНЕ на ТНТ 2 (ВИДЕО)

Шампионот во лесна категорија на ОНЕ шампионатот, Кристијан Ли забележа уште една одбрана на титулата. 22-годишниот борец се соочи со Тимофеј Настјухин во главната...

Фјури се инспирира со цитат од Библијата пред борбата со Џошуа

Тајсон Фјури, шампионот во тешка категорија ВБЦ, се инспирира со цитат од Библијата. 32-годишниот боксер објави видео во кое напорно тренира за борбата со...

Немков и Дејвис поминаа на мерењето за Белатор 257 (ВИДЕО)

Помина мерењето за Белатор 257 што ќе се одржи за 24 часа во Конектикат. Во главната борба шампионот во тешка категорија Вадим Немков ќе...