1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:27

Фати Вејсели се бори за големото финале на Европското првенство во У-23

Фати Вејсели попладнево се бори за влез во големотоо финале на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија. Негов противник...

Халид Османи против Молдавец, а Фати Вејсели со Британец на Европското првенство во Нови...

Македонските репрезентативци Халид Османи  и Фати Вејсели утре настапуваат на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија. Нивните борби...

Елмедин Сејфулау преслаб за Арман Елојан од Франција на ЕП (ФОТО)

Репрезентативецот Елмедин Сејфулау загуби од Французинот Арман Елојан со 1-7 во осминафиналето на Европското првенство за јуниори во Рим – Италија. Првата рунда Сејфулау се...

И Минир Реџепи го зварши настапот на Европското првенство за јуниори

  Минир Реџепи (-57 кг) загуби од Азербејџанецот Алиабас Рзазаде на Европското првенство за јуниори во Рим, Италија. Реџепи во осминафиналето загуби со 8-4, односно со...

Риад Реџепи поразен за 76 секунди од Ерменцот Гегхам Галстјан на ЕП (ФОТО)

Риад Реџепи (-65 кг) загуби со технички туш од Гегхам Галстјан од Ерминија во квалификациите на Европското првенство за јуниори во Рим, Италија. Галстјан тргна...

Бојана Лазаревска ја забележа првата победа на Европското првенство и стигна до репасажот (ФОТО/ВИДЕО)

  Македонската репрезентативка Бојана Лазаревска (62 кг) ја забележа првата победа на едно Европско првенство во Ѓер, Унгарија, во женско борење на шампионатот за пионери,...

Барбара Стојкоска загуби од Естонката Тиитус на ЕП

Барбара Стојкоска (-54 кг) во првиот настап на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија, е поразена од Естонката Хејли Тиитус со 4-0, односно...

Реџеп Поцеста со челинџ ја изгуби бронзата на ЕП (ВИДЕО)

Реџеп Поцеста (48 кг) го освои петото место медал на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија. Во борбата за бронзата против Бугарниот Станислав Минчев поведе со...

Стефан Штерјов го освои петото место на Европското првенство во Ѓер

Во борбата за брозениот медал Стефан Штерјов (-41 кг) загуби од Павел Доменте од Ерменија со туш во првата рунда. Шетрјов го зазеде петото место...

Реџеп Поцеста ќе се бори за бронзениот медал на Европскиот шампионат

И Реџеп Поцеста (48 кг) ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство за пионери во Ѓер, Унгарија, против Бугарниот Станислав Минчев. Пред него...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...