13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:12

Eлемедин Сејфулаху за неколку секунди го загуби бронзениот медал (ВИДЕО)

Елмедин Сејфулаху (-61 кг) го освои 5-тото место на На Европското првенство во борење во слободен стил во Букурешт, Романија. Нашиот репрезентативец во...

Погледнете ја борбата Владимир Егоров за бронзениот медал (ВИДЕО)

Погледнете ја борбата на Владимир Егоров која по 12 години и донесе медал на Македонија на Европските шампионати. Егоров (-57 кг) го совлада Андреј...

И Елмедин Сејфулаху ќе се бори за европската бронза

И Елемедин Сејфулаху ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство во борење за сениори во слободен стил во Букурешт, Романија. За бронзата...

Нуров загуби во борбата за бронзата

Могамедгаџи Нуров го освои петото место на Европското првенство во борење за сениори во слободен стил во Букурешт, Романија, откако во борбата за бронзениот...

Конечно, Владимир Егоров освои бронзен медал за Македонија на Европското првенство (ФОТО)

Конечно! По долги години суша македонски борач освои медал на Европските шампионати. Владимир Егоров (-57 кг) го Андреј Дуков од Романија во една возбудилива...

Владимир Егоров го тушира Леван Вартанов и ќе се бори за бронза на ЕП...

Владимир Егоров (-57 кг) славеше во репасажот против со Шпанецот Леван Вартанов и ќе ќе се бори за бронзениот медал со Андреј Дуков од...

Нуров ќе се бори за бронзата по поразот од Садулаев, Егоров во репасажот на...

Могамедгаџи Нуров (-97 кг) е поразен во полуфиналето на Европското првенство во борење слободен стил во Букурешт, Романија, од големиот фаворит Абдулрашид Салудаев од...

Нуров со двојна шанса за медал на ЕП во Романија, во полуфиналето против големиот...

Могамедгаџи Нуров (-97 кг) обезбеди двојна шанса за медал за Македонија од  Европското првенство во борење слободен стил во Букурешт, Романија. со пласманот во...

Фати Вејсели го освои петото место на Европското првенство, Сејфулаху е во репасаж

Фати Вејсели го освои петото место на на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србиј, откако беше поразен во борбата за бронзениот...

Фати Вејсели ќе се бори за бронзениот медал на ЕП во Нови Сад (ВИДЕО)

Фати Вејсели не успеа да го изненади фавритот Едеми Блоквадѕе од Грузија и изгуби со технички туш, па така утре ќе се бори за бронзен...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...