Фати Вејсели го имаше бронзениот медал в рака, Бесир Алили ќе се бори за...

Фати Вејсели кој покажа карактер и храброст има за што да жали, бидејќи во последните секунди му изега од рака бронзениот медал на Европското...

Бесир Алили е во полуфиналето на Европското првенство во борење

Бесир Алили извојува убедлива победа против репрезентативецот на Албанија, Ендрио Авдили, од 10-0 (ТТ) и се пласира во полуфиналето на Европското првенство за млади...

Вејсели и Ефтимов ќе се борат за бронзи, а Салихаси е во репасажот на...

Фати Вејсели и Столе Ефтимов ќе се борат за бронзени медали, а Аид Салихаси во репасажот на Европското првенство за млади сениори (У-23) во...

Фати Вејсели прикажа добри борби на ЕП, со Салихаси и Ефтимов се надеваат на...

Фати Вејсели покажа добри борби на Европското првенство за млади сениори (У-23) во Пловдив, Бугарија. Малку недостасуваше за пласман во полуфиналето, бидејќи тесно изгуби...

Борачите ги добија противниците на ЕП во Пловдив

Македонските борачи ги добија противниците на Европското првенство за млади сениори (У-23) во Пловдив, Бугарија. Ова е убава шанса за нашите борачи да се борат...

Марија Спирковска загуби во дебито на ЕП од Назарова

Марија Спирковска во дебитантскиот настап на Европското првенство за млади сениори (У-23) во Пловдив, Бугарија, е поразена во четвртфиналето Шахана Назарова од Азербејџан со...

Спирковска против Назарова на Европското првенство во борење

Марија Спирковска прва ќе се појави на душекот на Европското првенство за млади сениори (У-23) во Пловдив, Бугарија. Спирковска во четвртфиналето ќе се сретне...

Реџеп Хајдари извојува две победи и чека шанса за репасаж на Европското првенство (ВИДЕО)

Реџеп Хајдари светла точка на Европското првенство за јуниори во борење слободен стил во Дортмунд, Германија. Тој извојува две победи, а во четвртфиналето е...

На Европското првенство за јуниори во Германија порази на Алили и Феруки

На Европското првенство за јуниори во борење слободен стил во Дортмунд, Германија, досега настапија двјаца наши борачи, Бесир Алили и Мухамед Феруки, кои загубија...

Заврши Европското кадетско првенство за македонските борачи

Заврши Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, за македонските борачи, по денешните настапи. Крисијан Славевски е поразен во репасажот 0-4 од грузискиот борач...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Конгоанската сензација го подготвува Усик за реваншот

Во таборот на Александар Усик се приклучи Конгоанецот Мартин Баколе, кој има 18 победи и еден пораз во професионалниот ринг. 28-годишниот Африканец ќе му...

Васо Бакочевиќ конечно победи по три порази во низа

Васко Бакочевиќ по три порази конечно ја прекина лошата серија. Црногорскиот борец (41-22-1) го победи Драгољуб Станојевиќ (11-10) од Босна и Херцеговина на премиерата...

Карате репрезентацијата отпатува на Европското првенство во Турција

Македoнската карате репрезентацијата денес отпатува на Европското сениориско првенство кое се одржува во Газиантеп, Турција, од утре до 29 мај. Репрезентацијата е во состав: -60...

Аманда Нунеш има реванш против Џулијана Пења

Аманда Нунеш ќе се обиде да ја врати титулата во петел категорија. Таа ќе ги одмери силите со актуелната шампионка Џулијана Пења во еден...

Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс

Чеченската ѕвезда Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс. Од неодамна познато е дека Камару Усман може да отсуствува следната година. Усман се уште не е...

Камару Усман може да отсуствува цела година

Шампионот на УФЦ во полусредна категорија Камару Усман откри детали од неговото опоравување од повредата на раката. Усман оваа повреда ја доживеа во борбата со...

Френсис Нгану му честиташе на Мбапе за останувањето во ПСЖ

Неприкосновениот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану и честиташе на ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Неодамна стана познато дека Мбапе одлучил да...