Елмедин Сејфулаху петти на ЕП за јуниори, загуби во борбата за бронзата (ФОТО/ВИДЕО)

Елмедин Сејфулаху (-55 кг) во борбата за бронзениот медал е поразен од Махир Амирсланов од Азербејџан со технички туш на Европското јуниорско првенство во...

Сејфулаху е во полуфиналето на Европското првенство во Романија (ФОТО)

Елмедин Сејфулаху (-55 кг) се пласира во полуфиналето на Европското јуниорско првенство во Букурешт,Романија, откако во четвртфиналето со техничи туш го победи Адам Патрик...

ЕП: Ријад Реџепи совладан од Британец со технички туш

Иако се веруваше дека на Ријад Реџепи му е наклонета жрбката на Европското првенство за јуниори во Букурешт, Романија, сепак нашите сметки не се...

Камбери извојува една победа за Македонија на ЕП У-23 (ВИДЕО)

Раиф Камбери (-61 кг) ја забележа единстевната победа за нашата репрезентација на Европското првенство У-23 во бугарскиот град Русеп. Тој со технички туш 10-0 во...

Елмедин Сејфулаху поразен од Хасан Зада на ЕП У-23

Елемдин Сејфулаху е поразен со технички туш на Европското првенство во борење до 23 години во категоријата до 57 килограми од Азербеџанецот Хасан Зада. Надежите...

Лулзим Вренези: Не ги искористивме големите шанси и поволниот жреб на Нуров и Данов

Македонските борачи на Европското првенство во Рига,Латвија, не остварија ниту една победа, со една мала разлика од Светското првенство во Лас Вегас-САД, сега освојуваа...

И Бобан Данов се вклопи во сивилото на македонските борачи на ЕП

И четвртиот наш борач на Европското првенство во борење во Рига-Латвија, Бобан Данов, претрпе пораз. Данов е совладан со технички туш од Романецот Рарес Даниел...

Јасин Реџелари совладан со технички туш од Владимер Кинчегашвили на ЕП

Јасин Реџелари за експресно беше совладан на Европското првенство во борење за сениори во Рига-Латвија од Владимер Кинчегашвили од Грузија во кавлификациите. Кинчекагшвили, кој беше...

Нуров поразен во возбудлива борба на ЕП

Могамедгаџи Нуров во интересна борба со преврти загуби од Германецот Ерик Свен Тиле со 6-4 во категоријата до 97 килограми во 1/8 финалето. Натурализираниот Македонец...

Дејан Митров поразен од Семен Радулов на Европското првенство во Латвија

Првиот македонски борач на Европското пвренство во борење за сениори во слободен стил во Рига-Латвија, Дејан Митров, стартуваше со пораз во категоријата до 65...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Конгоанската сензација го подготвува Усик за реваншот

Во таборот на Александар Усик се приклучи Конгоанецот Мартин Баколе, кој има 18 победи и еден пораз во професионалниот ринг. 28-годишниот Африканец ќе му...

Васо Бакочевиќ конечно победи по три порази во низа

Васко Бакочевиќ по три порази конечно ја прекина лошата серија. Црногорскиот борец (41-22-1) го победи Драгољуб Станојевиќ (11-10) од Босна и Херцеговина на премиерата...

Карате репрезентацијата отпатува на Европското првенство во Турција

Македoнската карате репрезентацијата денес отпатува на Европското сениориско првенство кое се одржува во Газиантеп, Турција, од утре до 29 мај. Репрезентацијата е во состав: -60...

Аманда Нунеш има реванш против Џулијана Пења

Аманда Нунеш ќе се обиде да ја врати титулата во петел категорија. Таа ќе ги одмери силите со актуелната шампионка Џулијана Пења во еден...

Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс

Чеченската ѕвезда Хамзат Чимаев го предизвика Леон Едвардс. Од неодамна познато е дека Камару Усман може да отсуствува следната година. Усман се уште не е...

Камару Усман може да отсуствува цела година

Шампионот на УФЦ во полусредна категорија Камару Усман откри детали од неговото опоравување од повредата на раката. Усман оваа повреда ја доживеа во борбата со...

Френсис Нгану му честиташе на Мбапе за останувањето во ПСЖ

Неприкосновениот шампион на УФЦ во тешка категорија Френсис Нгану и честиташе на ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе. Неодамна стана познато дека Мбапе одлучил да...