0.8 C
Skopje
26/01/2022 | 18:53

Јасин Реџелари совладан со технички туш од Владимер Кинчегашвили на ЕП

Јасин Реџелари за експресно беше совладан на Европското првенство во борење за сениори во Рига-Латвија од Владимер Кинчегашвили од Грузија во кавлификациите. Кинчекагшвили, кој беше...

Нуров поразен во возбудлива борба на ЕП

Могамедгаџи Нуров во интересна борба со преврти загуби од Германецот Ерик Свен Тиле со 6-4 во категоријата до 97 килограми во 1/8 финалето. Натурализираниот Македонец...

Дејан Митров поразен од Семен Радулов на Европското првенство во Латвија

Првиот македонски борач на Европското пвренство во борење за сениори во слободен стил во Рига-Латвија, Дејан Митров, стартуваше со пораз во категоријата до 65...

За влакно му избега бронзениот медал на одличниот на Сејфулаху на Европското првенство во...

Елмадин Сејфулаху  во борбата за бронзениот медал на Европското првенство во борење за кадети, во Суботица, Србија,со репрезентативецот на Молдавија, Јон Солита, се бореше...

Мартин Стојанов и Ријад Реџепи поразени на Европското првенство

Во првото коло на Европското првенство за кадети, што се одржува во Суботица, Србија, македонските борачи Мартин Стојанов и Ријад Реџепи беа поразени. Мартин Стојанов...

Елмедин Сејфулау спречен од Молдавецот Чичои на патот кон медалот!

Елмедин Сејфулау ја испушти можноста да се бори за висок пласман на Европското јуниорско првенство во борење слободен стил во Истанбул. Тој во категоријата до...

Хамди Адили: Не можеме сами против големите сили во борењето!

Тренерот на Адил Адили, вооедно и татко, Хамди Адили, за вчерашниот настап на нашиот младински репрезентативец на Европското првенство во Истанбул, Турција, вели дека...

Му избега бронзениот медал на Адил Адили

Адил Адили на Европското првенство за јуниори во Истанбул-Турција, немаше многу среќа со жребот, бидејќи во осминафиналето се сретна со Русинот Начин Кулар, кој...

Хамикоев поразен од Качидзе од Грузија на ЕП

  Нашиот репрезентативец Тимур Хамикоев во категоријата до 85 килограми во грчко-римски стил е поразен со 3-1 од Шалва Качидзе (Грузија) на Европското првенство до...

Љубиша Пешко: Како да не бидам задоволен од Халил!? (ВИДЕО)

Халил е одлично подготвен, но да имавме барем некаква поддршка, физички ќе бевме поиздржливи, - ни изјави тренерот на освојувачот на бронзениот медал од...

Попуст -50%

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Ронда Русеј се подготвува за враќање

Поранешната суперѕвезда на УФЦ, Ронда Русеј е подготвена да се врати на сцената. Поранешниот светски шампион во октагон планира да учествува на некои од...

Легендата Ленокс Луис го советува Џошуа за иднината

Последниот апсолутен светски шампион во тешка категорија Ленокс Луис му даде интересен совет на Ентони Џошуа. Според легендата, неговиот сонародник не треба да прифаќа...

Ковингтон цели трета борба со Усман

Колби Ковингтон верува дека тој е единствениот кој може да го симне од тронот шампионот Камару Усман. Кавингтон треба да се бори со Хорхе Масвидал...

Вискито го направи Мек Грегор најбогат спортист

Конор Мек Грегор е најбогатиот спортист во изминатата година откако заработи 180 милиони долари од натпревари, реклами и продажба на неговиот бренд виски. Поранешниот ММА...

Дон Фрај натепа пијан навивач на УФЦ 270 (ВИДЕО)

Дон Фрај повторно делеше тупаници минатиот викенд на УФЦ 270, но надвор од октагонот. Ветеранот и член на Куќата на славните на УФЦ удрил навивач...

Фјури и Вајлдер заработија 25 пати повеќе пари од сите на УФЦ 270

Во последните неколку дена имаше сериозни расправии околу платите кои борците на УФЦ ги земаа минатиот викенд во Калифорнија. Френсис Нгану и Сирил Гане...

Левандовски: Силната игра со телото ми е заради џудото

Фудбалерот Роберт Левандовски призна дека важен дел од неговите квалитети во моментов се должи на неговата база во џудо. Полјакот е од семејство на...