6 C
Skopje
26/02/2021 | 23:18

Аид Салихаси ќе се бори за бронзениот медал Европското првенство (ВИДЕО)

Аид Салихаси ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство во борење за кадети слободен стил во категоријата до 46 килограми. Нашиот репрезентативец во...

Вториот ден забележавме две победи, Бесир Алили се бори за златниот медал (ВИДЕО)

Денеска на Европското првенство во борење во Скопје немавме поединци како вчера Беси Алили, само Филип Тасев и Адем Асани поминаа по едно коло. Во...

Хамикоев поразен од Качидзе од Грузија на ЕП

  Нашиот репрезентативец Тимур Хамикоев во категоријата до 85 килограми во грчко-римски стил е поразен со 3-1 од Шалва Качидзе (Грузија) на Европското првенство до...

Дејан Митров поразен од Семен Радулов на Европското првенство во Латвија

Првиот македонски борач на Европското пвренство во борење за сениори во слободен стил во Рига-Латвија, Дејан Митров, стартуваше со пораз во категоријата до 65...

Фати Вејсели се бори за големото финале на Европското првенство во У-23

Фати Вејсели попладнево се бори за влез во големотоо финале на Европското првенство во борење слободен стил во У-23 во Нови Сад, Србија. Негов противник...

Весели поразен од Русинот Вараев

Како и што се очекуваше, Бесмир Вејсели (до 74 кг) беше поразен со туш од фаворитот Акмед Вараев (0-7) од Русија во осминафиналето на Европското...

Нуров не се избори за европската бронза и го освои петото место (ФОТО)

Могамедгаџи Нуров (97 кг) загуби 0-4 во борбата за бронзениот медал на Европското првенство во борење слободен стил во Касписк, Русија, со што го...

Зубаиров за бронзениот медал ќе се бори со Рама од Шпанија!

Во четвртфиналето нашиот репрезентативец, Халил Заубаиров, беше поразен од финалистот Александар Хуштин од Белорусија со 8-6. Нејасно е како ја изгуби борбата кога веќе...

Бесир Алили ќе се бори за европско финале (ВИДЕО)

Бесир Алили (-45 кг) попладнево се бори за влез во финалето на Европското кадетско првенство во борење слободен стил во Скопје откако во четвртфиналето...

Зубаиров со фуриозен старт!

Халил Зубаиров во категоријата до 86 килограми стартуваше со победа на Европското првенство во Полска за младинци до 23 години. Зубаиров го совалада со...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...