6 C
Skopje
27/02/2021 | 01:08

Нашите борачи во грчко-римски ред одредија на Европското првенство (ВИДЕО)

Нашите репрезентативци одредија ред на Европското првенство во борење за кадети во Скопје во грчко-римски стил, бидејќи тројцата борачи што се појавија на душекот...

Бесир Алили е европски шампион, имаме шанси и за бронзи

Бесир Алили (48 кг) е европски шампион. Алили во финалето на Европското кадетско првенство во Фиренца, Италија, за златниот медал славеше 7-6 против Харутјун Хованисјан од Ерменија. Aлили мудро ја...

Бобан Савев и Владимир Егоров утре стартуваат на Европското првенство (ФОТО)

Репрезентативците Бобан Савев и Владимир Егоров утре први старуваат (10 часот) на Европското сениорско првенство во борење слободен стил во Нови Сад. Савев (86 кг)...

Погледнете ја борбата Владимир Егоров за бронзениот медал (ВИДЕО)

Погледнете ја борбата на Владимир Егоров која по 12 години и донесе медал на Македонија на Европските шампионати. Егоров (-57 кг) го совлада Андреј...

Бојана Лазаревска ја забележа првата победа на Европското првенство и стигна до репасажот (ФОТО/ВИДЕО)

  Македонската репрезентативка Бојана Лазаревска (62 кг) ја забележа првата победа на едно Европско првенство во Ѓер, Унгарија, во женско борење на шампионатот за пионери,...

Со настапите на Димитров и Панов македонските борачи ги завршија настапите на ЕП (ВИДЕО)

Со денешните настапи грчко – римски стил на Ненад Панов и Дарио Димитров македонските борачи ги завршија борбите на Европското првенство за кадети што...

Нуров загуби во борбата за бронзата

Могамедгаџи Нуров го освои петото место на Европското првенство во борење за сениори во слободен стил во Букурешт, Романија, откако во борбата за бронзениот...

Зубаиров со фуриозен старт!

Халил Зубаиров во категоријата до 86 килограми стартуваше со победа на Европското првенство во Полска за младинци до 23 години. Зубаиров го совалада со...

Му избега бронзениот медал на Адил Адили

Адил Адили на Европското првенство за јуниори во Истанбул-Турција, немаше многу среќа со жребот, бидејќи во осминафиналето се сретна со Русинот Начин Кулар, кој...

Елмедин Сејфулау спречен од Молдавецот Чичои на патот кон медалот!

Елмедин Сејфулау ја испушти можноста да се бори за висок пласман на Европското јуниорско првенство во борење слободен стил во Истанбул. Тој во категоријата до...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...