4 C
Skopje
27/02/2021 | 02:20

Бојана Лазаревска ја забележа првата победа на Европското првенство и стигна до репасажот (ФОТО/ВИДЕО)

  Македонската репрезентативка Бојана Лазаревска (62 кг) ја забележа првата победа на едно Европско првенство во Ѓер, Унгарија, во женско борење на шампионатот за пионери,...

Бујамин Нуиши загуби од Бугаринот Исмаил на ЕП (ФОТО)

Вториот наш претставник на Европското првенство за млади сениори (У-23) во Истанбул- Турција, Бујамин Нуиши (-79 кг) загуби во осминафиналето од Бугаринот Енџин Исмаил...

Бесир Алили: Сребрениот медал е поголем поттик за ЕП за пионери и за Светското...

Борачот на Лирија, Бесир Алили, ја израдува Македонија соо  својувањето на сребрениот медал на Европското кадетско првенство во вторникот. Скопје славеше. Бесир беше еден од...

Погледнете ја борбата Владимир Егоров за бронзениот медал (ВИДЕО)

Погледнете ја борбата на Владимир Егоров која по 12 години и донесе медал на Македонија на Европските шампионати. Егоров (-57 кг) го совлада Андреј...

Бесир Алили е европски шампион, имаме шанси и за бронзи

Бесир Алили (48 кг) е европски шампион. Алили во финалето на Европското кадетско првенство во Фиренца, Италија, за златниот медал славеше 7-6 против Харутјун Хованисјан од Ерменија. Aлили мудро ја...

Аид Салихаси ќе се бори за бронзениот медал Европското првенство (ВИДЕО)

Аид Салихаси ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство во борење за кадети слободен стил во категоријата до 46 килограми. Нашиот репрезентативец во...

Аид Салихаси е петти на Европското првенство за кадети

Аид Салихаси (-46 кг) не успеа во борбата за бронзениот медал на Европското првенство за кадети во Сараево, Ерменецот Аракел Мовсесјан беше преголем залак...

Погледнете ја шампионската борба на Бесир Алили (ВИДЕО)

Бесир Алили (48 кг) вчера стана европски шампион во борење слободен стил за кадети. Тој во финалето на Европското првенство во Фиренца, Италија, за...

Хамди Адили: Не можеме сами против големите сили во борењето!

Тренерот на Адил Адили, вооедно и татко, Хамди Адили, за вчерашниот настап на нашиот младински репрезентативец на Европското првенство во Истанбул, Турција, вели дека...

Борачите ЕП за јуниори поразени во првите средби (ВИДЕО)

На Европското првенство за јуниори во борење слободен стил резултатски нашите борачи не отидоа подалеку од првото коло, се чека настапот на Давид Мишев....

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...