17.8 C
Skopje
18/10/2021 | 13:50

Реџеп Хајдари извојува две победи и чека шанса за репасаж на Европското првенство (ВИДЕО)

Реџеп Хајдари светла точка на Европското првенство за јуниори во борење слободен стил во Дортмунд, Германија. Тој извојува две победи, а во четвртфиналето е...

На Европското првенство за јуниори во Германија порази на Алили и Феруки

На Европското првенство за јуниори во борење слободен стил во Дортмунд, Германија, досега настапија двјаца наши борачи, Бесир Алили и Мухамед Феруки, кои загубија...

Заврши Европското кадетско првенство за македонските борачи

Заврши Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, за македонските борачи, по денешните настапи. Крисијан Славевски е поразен во репасажот 0-4 од грузискиот борач...

На Европското првенство во борење за кадети ништо ново

И денеска Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, резултатски не е интерсно за нас бидејќи нашите борачи се поразени во првите средби. Омер Јусуфи,...

Тројца борачи се надеваат на репасаж на ЕП во Самоков, откако ги загубија средбите

Тројцата наши борачи кои настапија денеска на Европското првенство за кадети во Самоков, Бугарија, се поразени. Сепак, сите тројца имаат шанса за репасаж, бидејќи нивните...

Илија Атанасов водеше тешка битка со грузискиот репрезентативец на ЕП во Софија

Илија Атанасов (Бучин) во сотавот на македонската репрезентација имаше солиден настап на Европското првенство за У-15 во Софија, Бугарија, во категоријата до 85 килограми....

Една победа за Трајчев и репасаж за Стојков на ЕП за У-15 во Софија

На Европското првенство во борење за пионери во Софија, Бугарија, македонските борачи извојуваа една победа. Борачите имаа тежок жреб. Андреј Трајчев во категоријата до 75...

Серхан Шакиров светла точка во нашата репрезентација на ЕП

Серхан Шакиров е светла точка во нашата репрезентација на Европското првенство во борење (слободен стил) за У-23 во Скопје. Шакиров го совлада Арјан Данај...

ЕП: Тeхнички туш за македонските борачи среде Скопје

Првиот ден на Европското првенство во борење слободен стил за У-23 во Скопје заврши катастрофално за македонските борачи, сите загубија со технички туш. Бесир Алили...

Почна е Европското првенство во борење во Скопје, наши борачи ќе си ги менуваат...

Почна е Европското првенство во борење за У-23 во Скопје. Засега настапи само Бесир Алили, односно загуби службено, имал повеќе килажа. Сепак, една работа во време...

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Дастин Пориер ги соопшти најголемите во ММА

Дастин Пориер откри кои ММА борци треба да бидат на листата на најголемите во историјата. Секој обожавател и ММА борец има различни ставови на...

Фигередо се закани, ќе го обезглави Морено

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Дејвисон Фигередо, едвај чека да се бори со Брендон Морено. Тие ќе направат трилогија на УФЦ 270...

20 години од првиот медал на Гоце Петров на БП и сегашниот резултат на...

Пред 20 години Гоце Петров го освои првиот медал на балаканските првенства за независна Македонија во ВКФ. Тогаш Петров го совлада актуелниот шампион Пападопулос. Ако...

Кикбоскерите ги добија противниците на Светското првенство

Кикбоксерите ги добија противниците на Светското првенство за сениори во Џесоло Лидо, Италија од 15 до 24 октомври. Распоред на СП: Лоу кик -65 кг Викторија Варадинова...

Судиска лакрдија го елиминра Ардијан Аземи од Европското првенство

Она што се случуваше денеска на Европското првенство за помлади јуниори и јуниори во Будва, Црна Гора, може да се нарече лакрдија. Имено, нашиот...

Бронзи за ката тимовите на Балканското првенство

Женскиот ката тим (Алексовска, Арсовска и Гашева) го освои бронзениот медал на Балканското првенство во Пореч, Хрватска. Во групата беа трети од три ката тима,...

Андреј Арловски го надмудри Карлос Фелипе, Норма Думонт подобра од Аспен (ВИДЕО)ад

Во главната борба на УФЦ Фајт најт 195 што се одржа во Лас Вегас, бразилската воинка Норма Думонт ја победи Американката Аспен Лад со...