6 C
Skopje
26/02/2021 | 22:28

Фиданчо Јованов боречка надеж на радовишани за врвни успеси!

Фиданчо Јованов годинава реди успеси на домашната сцена, речиси и да не знае за пораз. Успесите на Фиданчо ги подгреваат надежите на радовишани и...

Љубиша Пешко со елитата на борењето во Рио де Женеиро

Обединетото светско борење (ОСБ) на 23 ноември во Рио де Женеиро одржа тренерска обука во слободен стил. На овој семинар присуствуваа тренери од целиот...

Борење: Бучим – Сливен 7-5

Викендов борачите на Бучим во пријателски меч го совладаа АСК Сливен од Бугарија со 7-5. Средбата се одржа во Радовиш во малата сала, пред...

Почнаа подготовките на репрезентацијата во борење

       Почнаа подготовките на репрезенатцијата во борење за 2015 година, каде што во прв план ќе бидат Првите европски олимписки игри во Баку, Азербајџан....

БК Бучим се среќава со АСК Сливен од Бугарија

Денес во Радовиш ќе се одржи меѓународен пријателски натпревар во борење слободен стил меѓу шампионот на Македонија БК Бучим и младинскиот шампион на Бугарија,...

Трофејот „Киро Ристов“ за Александар Стојанов од Балканец

Трофејот „Киро Ристов“ го освои борачот на Балканец,  Александар Стојанов. За најдобар техничар беше прогласен Серхан Шакиров, а за најперспективен борач Дарко Иванов, сите...

Андреј Наков најдобар на турнирот „Андонов-Колев“ во Кочани

Најдобар борач на осумнаесетиот Меморијален турнир во борење слободен стил „Акдонов-Колев“ е Андреј Наков од екипата на БК „Спартак“, домаќин и организатор на меморијалот...

Младите борачи на турнирот „Андонов-Колев“ во Кочани

Во организација на БК „Спартак“ – Кочани, на 22 ноември ќе се одржи 18-от Меморијален турнир во борење „Андонов-Колев“ во чест на двете кочански...

По 20-ти пат „Киро Ристов“

По 20-ти пат БК Балканец ќе го организира меморијалниот туррнир „Киро Ристов“, во чест на некогашниот боречки ас Киро Ристов. На турнирот веќе подолго време се...

Шабан Трстена: „Патот до олимписки победник“!

Легендата на македонското и светското борење, Шабан Трстена, деновиве престојува во Македонија. Во боречките средини е радо виден, а викендов на турнирот по повод...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...