4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:55

ОУ„Никола Карев“ најдобро на Општинското првенство во борење во Радовиш (ФОТО)

Денес БК Бучим организираше Општинско училиштно првенство во борење на кое учествуваа 63 млади борачи од основните училишта „Никола Карев“, „Крсте Петко Мисирков“, „Гоце...

Тефејуз на мини висински подготовки на Китка (ФОТО)

Екипата на Тефејуз од денеска е на мини подготовки на Китка со расположливиот ростер на борачи како увертира во новата сезона. Покрај тоа, Управниот одбор...

Зубаиров ќе се бори за награда од 5.000 долари на „Али Алиев“!

Македонскиот репрезентативец Халил Зубаиров на 6 јули ќе учетсвува на силниот турнир „Али Алиев“ во  Каспијск, Русија, како дел од подготовките за Светското првенство во...

Фиданчо Јованов боречка надеж на радовишани за врвни успеси!

Фиданчо Јованов годинава реди успеси на домашната сцена, речиси и да не знае за пораз. Успесите на Фиданчо ги подгреваат надежите на радовишани и...

Неизвесна листата на борачи на Државното првенство во Радовиш

Утре во Радовиш ќе се одржи Државното сениорско првенство во борење во слободен стил. Се уште не е извесно кои се борачи ќе настапат на...

Олимпискиот шампион Шабан Трстена и Марјан Спасески разговараа за борењето и спортот (ФОТО)

Најуспешниот македонски спортист, двократент олимписки медалист, воедно и олимписки шампион, Шабан Трстена и Марјан Спасески, директор на Агенцијата за спорт и млади, денеска имаа...

Олимпија поднесе пријава против раководството на ФБСМ за непочитување на Статутот

Боречкиот клуб Олимпија од Штип поденесе пријава за сторени потешки прекршоци и непочитување на Статутот на Федерацијата...

Собрание на ФБСМ: Тензии, напуштања, оставки, трошени пари за гориво на политичка партија (ФОТО)

Нешто што требаше да биде само рутина се претвори во тензија која резултираше со оставка на првиот човек на Федерацијата за боречки спортови на...

ПКБ Безбедност на јавен час: Од прв чекор до победнички пиедестал!

ПКБ Безбедност од Скопје завчера го одржа вториот новогодишен промотивен час, „Од прв чекор до победнички пиедестал“. На овој час беше презентирана работата на „Универзалната...

Горан Стојанов- БК Балканец: Дали сме ние само гласачка машина?

На седницата на УО на Федерацијата за боречки спортови на Македонија (ФБСМ), како претставник на Балканец, присуствуваше Горан Стојанов, еден од тренерите во клубот....

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...