3 C
Skopje
26/02/2021 | 01:19

Балканец најдобар и во сениори и во кадети на Изборното првенство (ФОТО)

Балканец е најдобар и во сениорска и во кадетска конкуренција на Изборното првенство во борење кое денеска се одржа во Скопје. Во сениорска конкуренција штипјани...

Викендов со Изборните првенства во борење почнува борбата за титулите

Викендов започнува битката за шампионската титула во борење со Изборно првенство за сениори и кадети во Скопје. Да посетиме дека минатата година најдобри/ шампиони беа...

Вардар се опремува и се надева на медал од Олимписките игри во Токио (ФОТО)

Борачкиот клуб Вардар се опреми пред почеткот на сезоната со опрема, како со тренерки, дуксери, но и справи за вежабење. Претходно опремија сала во...

Нуров под раковдоство на Гајдаров се подготвува за Олмписките игри (ВИДЕО)

Репрезентативецот Могамедгаџи Нуров ги почна подготовките за Олимписките игри во Токио оваа година во родниот Дагестан. Нуров под раководство на постариот тренер на дагестанската...

Нуров нема да настапи на Светскиот куп во Белград поради повреда

Нашиот најдобар борач Могамедгаџи Нуров нема да настапи на Светскиот куп во Белград, Србија. Според тренерот на Нуров, Могамед Ибрагимов, Нуров има повреда на коленото...

Нуров ја предводи македонската репрезентација на Светскиот куп во Белград

Македонија ќе настапи со осум борачи на Светскиот поединечен куп во борење во Белград, Србија, од 12 до 18 декември. За Македонија во слободен стил...

Ибрагимов: Задоволен сум од настапот на Нуров во Москва, се надевам на медал од...

„Задоволен сум од она што го покажа нашиот репрезентативец Могамедгаџи Нуров на Гран-при Москва и освојувањето на бронзениот медал. Во првата борба со рускиот...

Шабан Трстена ги додели Златните олимписки оскари

Добитници на годинашниви Златни олмписки оскари што ги доделува олимпискот првак, Шабан Трстена се долгодишниот уредник на весникот „Нова Македонија“ и „Скок“, Миодраг Мицковиќ,...

Шабан Трстена утре ќе ги додели Злaтните олмписки оскари

Утре олимпискиот шампион Шабан Трстена по четврти пат по ќе доделува Златни олимписки оскари за личности и институции кои го подржувале во неговата кариера. Свеченоста...

Шабан Трстена по четврти пат по ќе доделува Златни олимписки оскари

Олимпискиот шампион Шабан Трстена на 15 октомври по четврти пат по ќе доделува Златни олимписки оскари за личности и институции кои го подржувале во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...

Рој Џонс ќе ги учи бокс децата во Русија

Легендата Рој Џонс Јуниор ќе биде партнер со Руската боксерска федерација за започнување на нова програма за развој на млади таленти. Американецот има руски пасош...

Хабиб доби дрес и од ѕвезда на Борусија Дортмунд (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов додаде уште еден дрес со автограм на познат фудбалер во неговата колекција. Пред една недела, непоразениот шампион во лесна категорија на УФЦ...

Дарко Стошиќ дебитира против Михал Волдарек на КСВ 59

Поранешниот УФЦ борец Дарко Стошиќ ќе дебитира за полската ММА организација КСВ. Тој ќе се бори во тешка категорија против Михал Влодарек на КСВ...

Славеше победа, а тоа беше крај за рунда, на крајот загуби (ВИДЕО)

Бразилскиот борец Зулузињо, познат по тоа што има 160 килограми, иако е ветеран со 42 години, на борбата со Русинот Јусуп Шуаев на АМЦ...