17 C
Skopje
26/02/2021 | 14:22

Злато и сребро за Исмаили и Џемаили во Приштина (ФОТО)

По повод Денот на независноста на Косво борачите на Лирија настапија на Меѓународен турнир во борење во Приштина, при што освоија прво и второ...

Олимпискиот шампион Ивањицки исчезна во среда, денеска е најден мртов

Потрагата по олимпискиот шампион во борење, Александар Ивањицки, за жал, трагично е завршена. Повеќектатниот шампион во светот и освојувач на златото на Олимијадата во...

Лазаревска и се реваншира на Стојкоска, со нестрпление се чека трет меч (ФОТО)

Македонското женско борење добива едно големо ривалство меѓу Барбара Стојкоска од 7 Мај Леов и Бојана Лазаревска...

Санде Коцев: „Мојот спортски пат“ !

Денес во НУУБ „Гоце Делчев" - Штип беше промовирана книгата „Мојот спортски пат" од Санде Коцев, поранешен борач на БК „Балканец". Промотор на книгата...

Пет медали за Бучим на Балканските спортски игри во Турција (ФОТО)

Младите борачи на БК Бучим освоија пет медали (1 златен, 2 сребрени и 3 бронзени) на Балканските спортски игри во Јалова, Турција. Стефан Димитров освои...

Владимир Егоров осми на Светското првенство во У-23 (ВИДЕО)

Откако нашиот репрезентативец Владимир Егоров (-57 кг) не се пласира во полуфиналето по поразот од Кубанецот Раниери Ортега со 1-3 во четвртфиналната борба на...

Нов успех на Адил Адили-бронзен медал во Холандија!

Нов успех на Адил Адили. Денес во Холандија на Меѓународен турнир Адили го освои бронзениот медал во сениорска конкуренција до 65 килограми во градот...

Столе Ефтимов втор на турнир во Косово (ВИДЕО)

Борачот на Спартак од Кочани, Столе Ефтимов, го освои второто место во категоријата до 86 килогрми на Меѓународниот турнир Адем Јашари во Косово. Ефтимов во...

Богданов се врати на победничката патека за ЕСВ Минхен-Ост

Далибор Богданов и во предпоследната борба во оваа сезона извојува победа за својот клуб ЕСВ Минхен-Ост во Обер лигата во Германија. Богданов настапи во категоријата...

Богданов триумфално ја заврши сезоната со туш и со шампионска титула (ФОТО)

Далибор Богданов ја заврши сезоната во германската Обер лига со победа и така направи скор од 10-9, однонсо во Лигата имаше само еден пораз. Штипјанецот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...