4 C
Skopje
27/02/2021 | 01:16

Балканец најдобар и во сениори и во кадети на Изборното првенство (ФОТО)

Балканец е најдобар и во сениорска и во кадетска конкуренција на Изборното првенство во борење кое денеска се одржа во Скопје. Во сениорска конкуренција штипјани...

Викендов со Изборните првенства во борење почнува борбата за титулите

Викендов започнува битката за шампионската титула во борење со Изборно првенство за сениори и кадети во Скопје. Да посетиме дека минатата година најдобри/ шампиони беа...

Вардар се опремува и се надева на медал од Олимписките игри во Токио (ФОТО)

Борачкиот клуб Вардар се опреми пред почеткот на сезоната со опрема, како со тренерки, дуксери, но и справи за вежабење. Претходно опремија сала во...

Шабан Трстена: „Патот до олимписки победник“!

Легендата на македонското и светското борење, Шабан Трстена, деновиве престојува во Македонија. Во боречките средини е радо виден, а викендов на турнирот по повод...

Шабан Трстена стана олимписки шампион на денешен ден пред 35 години

На овој ден пред пред 35 години Шабан Трстена го освои златниот медал на Олимпијадата во Лос...

Легендите на борењето Ристо Таков и Шабан Сејдиу на кампот на Безбедност

Полицискиот боречки клуб Безбедност го организираше 17-ти летен спортско едукативен камп во борење слободен стил и женско...

Столе Ефтимов: Не патувањето на ЕП е големо разочарување, но продолжувам со напорни тренинзи

„Цело време работев и тренирав напорно за да постигнам резлутат кој ќе ми овозможи да учествувам на Европско првенсто“, вели големиот талент и надеж...

Резултати: Државно првенство во борење – јуниори и У-15

На Државните првенства во борење слободен стил за јуниори и У-15 во машка и женска конкуренција учествуваа...

Страшо Глигоров со низа прозивки и обвинувања по инцидентот на Изборното првенство, прозваните велат...

Претседателот на ПКБ Безбедност и директор на репрезентацијата во борење д-р Страшо Глигоров се огласи во врска со инцидентот што се случи на 26...

Дејан Богданов – потпретседател на ФБСМ: Размислуваме и за Лига натпревари!

Одамна во Македонија нема лига екипни натпревари во борење. Се знае- кој борач го намирисал душекот, секогаш останува со него, па дури и неговите...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...