3 C
Skopje
26/02/2021 | 02:45

Балканец најдобар и во сениори и во кадети на Изборното првенство (ФОТО)

Балканец е најдобар и во сениорска и во кадетска конкуренција на Изборното првенство во борење кое денеска се одржа во Скопје. Во сениорска конкуренција штипјани...

Викендов со Изборните првенства во борење почнува борбата за титулите

Викендов започнува битката за шампионската титула во борење со Изборно првенство за сениори и кадети во Скопје. Да посетиме дека минатата година најдобри/ шампиони беа...

Вардар се опремува и се надева на медал од Олимписките игри во Токио (ФОТО)

Борачкиот клуб Вардар се опреми пред почеткот на сезоната со опрема, како со тренерки, дуксери, но и справи за вежабење. Претходно опремија сала во...

Нуров под раковдоство на Гајдаров се подготвува за Олмписките игри (ВИДЕО)

Репрезентативецот Могамедгаџи Нуров ги почна подготовките за Олимписките игри во Токио оваа година во родниот Дагестан. Нуров под раководство на постариот тренер на дагестанската...

И го одзедоа Светското првенство на Русија, но и дадоа Олимписки квалификации

Меѓународната федерација за борење (УВВ) го одзеде Светското првенство  на Краснојарск од Русија во 2022 година, во согласност со одлуката на Спортската арбитража (ЦАС)...

Белград догодина е домаќин на најдобрите светски борачи

Белград ја доби организацијата на Светскиот шампионат во борење. Имено, Светската федерација за борење (ОСБ) одлучи да му го даде домаќинството на главниот град...

Премии за победниците на рангираните натпревари во борење

Обединетото светско федерација за борење (ОСБ/ UWW) сега ќе додели награди на сите победници на рангираните натпревари во 2021 година, соопштија федерацијата. Вкупната сума што...

Садуалев се врати на душекот, ги почна подготовките за ОИ (ВИДЕО)

Абдулрашид Садулаев се врати на душекот по заслужениот одмор, за време на кој Аварскиот тенк скијаше, а потоа со џип ги обиколи планинските региони...

Поранешен шампион во борење е обесен во Иран

Мехди Али Хосеини, поранешен ирански шампион во борење, е обесен на 30-годишна возраст во Исламската Република. Тој издржуваше казна во затвор во градот Зезфул,...

Џордан Бароуз загуби од светски шампион во спорен меч (ВИДЕО)

Екстремно напнат и борбен меч до самиот крај направија двајцата најдобри борачи во САД. Олимпискиот шампион од 2012 година, Џордан Бароуз се сретне со светскиот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...

Рој Џонс ќе ги учи бокс децата во Русија

Легендата Рој Џонс Јуниор ќе биде партнер со Руската боксерска федерација за започнување на нова програма за развој на млади таленти. Американецот има руски пасош...

Хабиб доби дрес и од ѕвезда на Борусија Дортмунд (ФОТО)

Хабиб Нурмагомедов додаде уште еден дрес со автограм на познат фудбалер во неговата колекција. Пред една недела, непоразениот шампион во лесна категорија на УФЦ...

Дарко Стошиќ дебитира против Михал Волдарек на КСВ 59

Поранешниот УФЦ борец Дарко Стошиќ ќе дебитира за полската ММА организација КСВ. Тој ќе се бори во тешка категорија против Михал Влодарек на КСВ...

Славеше победа, а тоа беше крај за рунда, на крајот загуби (ВИДЕО)

Бразилскиот борец Зулузињо, познат по тоа што има 160 килограми, иако е ветеран со 42 години, на борбата со Русинот Јусуп Шуаев на АМЦ...