Одложено Светското првенство во бокс за жени поради Ковид-19

Меѓународната боксерска федерација (АИБА) го одложи Светското првенство во бокс за жени во Истанбул за март следната година, поради ограничувањата поврзани со пандемијата на...

Тројца боксери од Конго „исчезнаа“ по СП во Белград

Тројца воксери од Демократска Република Конго „исчезнаа“ откако настапија на Светското првенство кое до минатата недела се одржуваше во Белград. Боксерската федерација на ДР Конго...

Претседателот на АИБА на демонстративниот трениг на СП делеше ракавици

Претседателот на Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА), Умар Кремлев, се сретна со боксерите кои учествуваат на Светското првенство за мажи во Белград, Србија. Средбата се...

Етеми денес дебитира на Светското бокс првенство

Денеска на Светското првенство во Блеград настапува вториот наш боксер Арсим Етеми во категоријата до 80 килограми. Етеми (-80 кг) ќе дебитира на СП против...

Лама загуби со одлука на судиите од Халоков на СП

Јасин Лама загуби со одлука на судиите е Абдумалик Халоков од Узбекистан на Светското првенство во бокс што се одржува во Белград. Лама од олимпискиот...

Јасин Лама вечерва против Халоков од Узбекистан на СП

Вечерва нашиот боксер Јасин Лама ја има втората борба на Светското првенство во Белград. Противник на Јасин Лама е Абдумалик Халоков од Узбекистан. Во првата борба...

Јасин Лама стартуваше со победа на Светското првенство во бокс

Јасин Лама (-60 кг) стартуваше со победа на Светското првенство во бокс во Белград – Србија. Тој со судиска одлука го совлада Фабио Росели...

Лама и Етеми ги добија противниците на Светското првенство во бокс

Македонските боксери ги добија противниците на Светското првенство во бокс кое синоќа сепктакуларно беше отворено во Белград, Србија. Прв стартува Јасин Лама против Фабио...

Боксери од Косово вратени од границата со Србија, настапот на Светското првенство е неизвесен

На членовите на боксерската делегација на Косово не им е дозволен влез на територија на Србија каде требаше да бидат дел од Светското првенство...

Претседателот на АИБА: Отвораме ново поглавје во историјата на боксот

Нова страница во историјата на боксот ќе започне со претстојното Светско првенство за мажи (24 октомври - 6 ноември) во Белград, Србија. Меѓународната боксерска...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Достоен настап на Недановска и Реино на Европското првенство во Пореч

Македонските џудо репрезентативки Лилјана Недановска и Џенифер Реино го одработија настапот на Европското првенство за кадети во Пореч, Хравтска, но беа поразени. Џенифер Реино со...

Џиу џицу инструктор неутрализира крадец во продавница (ВИДЕО)

Неодамна во САД, дрзок крадец беше неутрализиран од инструктор за џиу-џицу. Инцидентот се случува во продавница 7-Eleven. Крадецот влегува во продавницата и почнува да пазарува,...

Израел Адесања: Смртта во октагонот е славна смрт

Шампионот на УФЦ во средна категорија Новозеланѓанецот Израел Адесања се потсети на своите мисли за време на борбата со Калвин Гастелум во 2019 година. Кога...

Џони Еблен доминираше против Мусаси и го симна од тронот

Американската ММА ѕвезда Џони Еблен е новиот шампион во средна категорија на Белатор. Еблен се сретна со легендата Гегард Мусаси во главната битка на Белатор...

Ентони Џошуа: Го победувам Усик и станувам вистинска легенда

Ентони Џошуа верува дека може да стане боксерска легенда ако го победи Александар Усик во нивниот претстојниот реванш. Минатиот септември, Ентони Џошуа беше понизен на...

Анте Делија го победи Шелтон Грејвс и се пласира во полуфиналето на ПФЛ турнирот

Анте Делија (21-5) стигна до нова победа во ПФЛ, која го остави во трката за наградата од еден милион долари. Хрватскиот борец со едногласна одлука...

Гого Славески извојува уште една нокаут победа на БКФЦ 26, Паломино стана двоен шампион

Заврши настанот БКФЦ 26 кој се одржа на Флорида, Гого Славески забележа уште една нокаут победа. Во главната битка Луис Паломино стана двоен шампион. Шампионот...