2 C
Skopje
25/02/2021 | 05:30

Сесвете – Војводина/Спартак 12 – 4во дербито на Регионалната лига (ВИДЕО)

Во дербито на 4.коло на Регионалната бокс лига меѓу Сесвете од Загреб и Спартак/Војводина славеше лидерот Сесвете со 12-4. Ова е првиот пораз на гостите...

Прекинат мечот Славија-Лазаревац во Регионалната лига

Мечот од 4. рунда од Регионалната бокс лига помеѓу Славија Бања Лука и Лазаревац не е завршен. Откако Славија поведе со 8-0 тренерите на Металац...

Ташков нокаутира светски првак, судиите му ја украдоа победата на Јанески (ВИДЕО)

Пинк Пантер е поразен на гостувањето во Лозница со 12-4 во четвртото коло на Регионалната боксреска лига. Ова коло го одбележаа судиите. Пинк Пантер е...

Јанески ги очекува првите бодови за Пинк Пантер, Алексов и Ташков се враќаат во...

Боксерите на Пинк Пантер денеска заминуваат за Лозница каде што во рамките на 4.коло од Регионалната боксерска лига се среќаваат со истоимената екипа. По...

Пинк Пантер и гостува на Лозница во Регионалната бокс лига

По едномесечната пауза од петок и викендот продолжува Регионалната боксерска лига со четвртото коло, а нашиот Пинк Пантер и гостува на Лозница. Четврто коло: Лозница -...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Славеше победа, а тоа беше крај за рунда, на крајот загуби (ВИДЕО)

Бразилскиот борец Зулузињо, познат по тоа што има 160 килограми, иако е ветеран со 42 години, на борбата со Русинот Јусуп Шуаев на АМЦ...

На Хрговиќ му ја нудат најголемата борба во кариерата, има два дена за одлука

Американецот Мајкл Хантер (19-1-1) на социјалните мрежи откри дека ИБФ бара да биде првиот предизвикувач во боксот против најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0)....

Европските квалификации за Игрите во Токио ќе се одржат од 4 до 8 јуни

Европските квалификации во бокс за Олимписките игри во Токио продолжуваат од 4 до 8 јуни, а местото на одржување ќе биде одредено на 1...

Џошуа: Не сакам да ме паметат по победите

Ентони Џошуа сака да остане во историјата, но не со своите победи во боксерскиот ринг, туку со оние надвор од него. Британскиот шампион зборуваше за...

Еднорак мај тај борец прави чуда (ВИДЕО)

Синот на легендата на Челзи, Гевин Пикок - Џејк, ниже победи во професионалниот ринг на мај тај и покрај тоа што е со една...

Енди Руиз не е воодушевен од последниот меч на Џошуа: Фјури ќе го победи

Поранешниот шампион и противник на Ентони Џошуа, Енди Руиз, изјави дека не е импресиониран од последната победа на Англичанецот против Кубрат Пулев во декември. Иако...

Розенструик сака да блесне на средбата со Гане

Жаирзињо Розенструик знае колку се големи очекувањата од навивачите на неговиот противник Сирил Гане. Тие требаше да се сретнат на коглавниот меч на 13 март,...