6 C
Skopje
17/04/2021 | 08:00

Пинк Пантер поразен на гостувањето кај Сесвете 0-16 (ФОТО)

  Во 10.коло на Регионалната боксерска лига нашиот претставник Пинк Пантер во Загреб го претпрпе најубедливиот пораз во натреварување од Сесвете 0-16. Пинк Пантер три борби...

Пинк Пантер гостува на Сесвете и се надева на добра претстава

Во 10.коло на Регионлната боксерска лига Пинк Пантер во сабота ќе се сретне со фаворизираната екипа на Сесвете од Загреб. Во првата средба во Штип...

Гоце Јанески во составот на репрезентацијата на Регионалната против Италија (ВИДЕО)

Гоце Јанески ќе настапи за репрезентацијата на Регионалната боксерска лига (РБЛ) против селекцијата на Италија на 18 ноември во Подгорица, Црна Гора. Јанески кој настапува...

Без Славија и Спартак до крајот на РБЛ, догодина велгуваат Будуќност и Словенија (ВИДЕО)

  Регоналната боксерска лига (РБЛ) до крајот ќе продолжи без Славија од Бања Лука и Спартак  од Суботица, а нивните резултати ќе бидат поништени, така...

Гоце Јанески светла точка во заслужениот пораз на Пинк Пантер од Радник (ФОТО)

Во есенскиот дел од Регионлната боксерска лига Пинк Пантер прв пат се бореше пред домашната публика со екипата на Радник од Бјелина и тоа...

РБЛ: Пинк Пантер засилен со Душан Стојановиќ го пречекува Радник од Бјелина

Екипата на Пинк Пантер во сабота ги продолжува натпреварите во Регионалната бокс лига (РБЛ) во есенското продолжение против една од најдобрите екипи во Лигата,...

Спартак – Пинк Пантер 0-16

Пинк Пантер без да отпатува во Суботица ја победи екипата на Спартак со 16-0 во рамките на 8.коло на Регионалнта бокс лига, а Радник...

Пинк Пантер – Ристе Грбев: Очекувам добри борби во Суботица!

  Екипата на Пинк Пантер во продолжението на Регионалнта бокс лига во недела во Суботица ќе се сретне со екипата на Спартак. Паузата што настана меѓу...

Сесвете поразени на домашен ринг од Лозница

  Боксерите од Сесвете во продолжението на Регионалната лига ја дочекаа Лозница. Гостите од Србија славеа со резултат од 10-6, а Сесвете два меча загуби без...

Италија: Македонија кандидат за Европското првенство за ученици во 2018 година

На денешната средба во Асиси, Италија, претставници на националните бокс федерации и претставници на Регионалната бокс лига со претседателот на Европската бокс федерација и...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Чекор поблиску со спектаклот! Џошуа и Фјури го одбраа местото за одржување на мечот...

Еди Херн, главниот организатор на боксерскиот спектакл помеѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, потврди дека обете страни го прифатиле предлогот за местото. Сопственикот на...

Нгану ќе биде во аголот на Камару Усман во борбата против Масвидал

Камару Усман беше дел од тимот на Нгану кога камерунскиот удирач ја освои титулата во тешка категорија на УФЦ минатиот месец во судир против...

Нунеш ќе брани една од титулите на УФЦ 265

Мега-судирот за титулата во перо категорија нè чека на лето. Шампионката Аманда Нунеш ќе се пресмета со Хулијана Пења на УФЦ 265 на 7...

Нгану демонстрира сила на стомачните мускули (ВИДЕО)

Френсис Нгану, кој е шампион на УФЦ во тешка категорија, ја демонстрира силата на неговите стомачни мускули. На тренинг, Камерунецот го принуди борецот Рајдер...

Ли ја одбрани титулата за 73 секунди на ОНЕ на ТНТ 2 (ВИДЕО)

Шампионот во лесна категорија на ОНЕ шампионатот, Кристијан Ли забележа уште една одбрана на титулата. 22-годишниот борец се соочи со Тимофеј Настјухин во главната...

Фјури се инспирира со цитат од Библијата пред борбата со Џошуа

Тајсон Фјури, шампионот во тешка категорија ВБЦ, се инспирира со цитат од Библијата. 32-годишниот боксер објави видео во кое напорно тренира за борбата со...

Немков и Дејвис поминаа на мерењето за Белатор 257 (ВИДЕО)

Помина мерењето за Белатор 257 што ќе се одржи за 24 часа во Конектикат. Во главната борба шампионот во тешка категорија Вадим Немков ќе...